Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Pratik Bilgiler

Beton, Harç ve Çimento Lekesi Nasıl Çıkar?

Öncelikle niye böyle bir yazı yazma gereği duyduğumdan kısaca bahsedeyim.

Bizim apartmanın dış cephe sıvasını yapmaya başladılar. Bi sabah bir uyandık arabaya beton sıçramış. Malum dış cephe firmaları çok rezil çalışıyorlar. Yada bana düzgün çalışanı hiç denk gelmedi :) Bir iki gün çalışma devam ettiği için temizlememiştik. Bu seferde bizim arabaya bulaşan beton iyice kurudu.

Maalesef ki arabamızın üstünde iğrenç bir görüntüye sebep oldu. Babam çıldırdı tabi arabayı alalı 6 ay bile olmadı. En çokta ben kullanıyorum tabi.Bu arada aracın ön tarafı kurumuş beton lekesi ile kaplandı.

Oto kuaförlerine gidip ustam böyle böyle başımıza bir şey geldi dedim. Meğer benim gibi arabasının üstüne beton dökülen ne çok insan varmış.. Usta arabadan kurumuş beton lekesini çıkartmak için 500 TL gibi çok fahiş bir fiyat çekince sonraki çaldığım kapı Google oldu. basit bir arama ile “kurumuş beton nasıl temizlenir” araması yaparak aşağıdaki bilgiye ulaştıktan sonra hemen malzemeleri temin edip denedim.

Mutfak ve Banyolardan Nasıl Çıkar?

  • Saf sirke
  • Boş kase
  • Havlu temizleme
  • Su
  • Ovma süngeri
  • Bulaşık yıkama sıvısı
  • Su
  • Eldiven

Bu karışım ile fayanslardaki ve zeminlerdeki lekeler kısa süre içinde kısa süre içinde çıkar ve temizlenir. Sökücü karışımdan elleri korumak için mutlaka eldiven takılmalıdır. Temizleme için kullanılacak olan havluyu sirke ile iyice ıslayın. Gerekirse 1 şişe sirkeden daha fazlasını kullanın. Sirkeli havluyu çimento lekesi üzerine serin. En az 2 saat boyunca bu şekilde bekletin. Havlunun bu arada kurumamasına dikkat edin. Sirke bu süre zarfında çimentoyu çözülecek kadar yumuşatır. Ovama işlemi için süngeri alın ve ovun. Bu şekilde fayans ve zeminlerde olan lekeler çıkar. En son zemin bölgesini su ile yıkayın ve fayansları da mutlaka durulayın.

En Çok Sorulan Sorular

Arabaya bulaşan beton nasıl çıkar?, dökülen beton nasıl çıkar? beton nasıl çıkar? sıçrayan beton nasıl çıkar?, araba üstündeki beton nasıl çıkar? üzerindeki beton nasıl çıkar?, kaportada kurumuş beton nasıl çıkar? Gibi tüm önemli soruların cevapları tercübelerimi anlattığım bu yazıda cevaplayacağım. Siz de beton lekesini ne çıkarır? ve beton suyu lekesi nasıl çıkar? diye araştırmalar yapıyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okuyun .

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu