Diğer

Beyoğlu’nun Üvey Evladı; Tarlabaşı

Dün gece 03:00’de İstanbul’da seçimi kim kazandı acaba diye Google’da arama yaparken, bu belgesele kadar geldim. Tarlabaşı hakkında az şey bildiğimi farkedip üzüldüm. Bugünkü belgesem önerim: “Beyoğlu’nun Üvey Evladı; Tarlabaşı” İyi Seyirler..

1870 Büyük Beyoğlu yangınından sonra kurulan, şimdi sessiz sedasız İstanbul’a veda eden bir semtin çöküntüsünün ve o semtin içinde yaşayan tutunamayan insanların öyküsü…

Yeni yolların yapılması köyden kente göçü de kolaylaştırdı. İstanbul’a göç eden insanların bir kısmı , hazine arazisine ev yaparak barınma ihtiyacını karşılarken, diğer bir kısmı kent merkezlerindeki tarihi konut alanlarında yaşamayı tercih etti. Anadolunun bir çok şehrinden kendisine yeni bir hayat kurmak isteyenlerin sığınacak bir limanıydı TARLABAŞI.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi dr. epoksi bugra yazar bugra yazar bugra yazar bugra yazar bugra yazar bugra yazar bugra yazar bugra yazar bugra yazar bugra yazar bugra yazar bugra yazar
Kapalı
Kapalı