Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diğer

Delimine Tazminat Davasını Kazandı

Fester Abdü adlı YouTuber namıdiğer Deli Mi Ne?, bir televizyon kanalı videosunu 78 saniye kullandığı için 15 ay önce bir dava açmıştı. Açtığı dava bugün sonuçlanmış ve 1.400.000 TL tazminat almaya hak kazanmış

Kaynak: Delimine (Fester Abdü)

Uzun zamandır kanalını takip ettiğim sürekli kendini, ekibini ve video kanalını geliştiren Delimine yani fester abdü arkadaşımız geçen sene show tv’ye videolarının izinsiz kullandıldığı gerekçesi ile dava açmıştı.

Dün yayınladığı videoda tazminat davasını kazandığını ve bu parayla önce sokak hayvanlarının yararına paylaşacağını daha sonra büyük bir stüdyo kuracağını ve daha büyük hayallere sahip olduğunu söylemişti.

Bu haberi blogumda paylaşmamın nedeni gelenek medyaya daha öncedende youtube videolarını izinsiz kullanarak emek hırsızlığı yapıyordu. Fakat kimse bu duruma itiraz etmediği için dava açmaya cesaret edemiyordu.

Haber kanalları Delimine kanalına iftira atmış 3 kere izinsiz videosunu yayınlamışlar 1.4 milyon TL toplam maddi manevi tazminat ve telif halkı kazanmış olması bunu haber yapıyor bence :)

Her iki kararına da saygı duyup Delime’nin neler yapacağını izleyip göreceğiz :)

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu