Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diğer

Google’a Göre Dünyanın En Saçma Binası

Google‘da “dünyanın en saçma binası” olarak arama yapıldığında ilk sırada yer alan Kahramanmaraş‘taki yarısı kullanılmayan sarı kırmızı mavi renkli bina, yüksek maliyet nedeniyle yıkılmadığı için kentin silüetini de bozmaya devam ediyor.

Google’a dünyanın en saçma binası yazınca Kahramanmaraş’taki bu bina çıkıyormuş;

Dünya’nın En Saçma Binası “Kahramanmaraş’ta”

Kahramanmaraş‘ta iş merkezi olarak yapılan 19 katlı bina, arama motoru Google’da ‘dünyanın en absürt binası’ olarak arandığı vakit 290 bin netice arasında ilk sırada bulunuyor. Dulkadiroğlu kazası İsmetpaşa Semti Trabzon Bulvarı üzerinde 1994 seneninde hizmete giren bina, 2 bin 110 metrekare alana heyeti sarı, mavi ve kırmızı renklerle şehrin hemen hemen her yerinden görünüyor.

Yıkım Marsafından Dolayı Yıkılması Ertelendi

Kahramanmaraş “Dünyanın En Saçma Binası” ile 1. Sırada

Takriben 90 bölümden oluşan binada, Dulkadiroğlu ve Onikişubat Kaymakamlığının yanı sıra, birkaç iş yeri bulunuyor. Şehrin siluetini bozduğu öne sürülen binanın hemen hemen yüzde 60’lık bölümü ise kullanılamıyor.

Google'a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş'ta
Google’a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş’ta

2011 seneninde tahminen 28 milyon lira bedelle satılmak istenen ancak satılamayan bina, Şehir Özel İdaresi’nin kapanmasının hemen peşinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi mülkiyetine devredildi. Son senelerde yıkılacağı söylenen binanın, ciddi giderlerden dolayı yıkılmasının ertelendiği de öne sürülüyor.

FOTO GALERİ (SAĞA KAYDIRARAK GEZEBİLİRSİNİZ)

  • Google’a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş’ta
  • Google’a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş’ta
  • Google’a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş’ta
  • Google’a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş’ta
  • Google’a Göre Dünyanın En Saçma Binası Kahramanmaraş’ta

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu