Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Oyun

Windows PC ve Mac İçin En İyi 9 Android Emülatörü

Android emülatörleri çeşitli amaçlara hizmet eder: geliştiricilerin test uygulamalarından büyük ekranda oynayan oyunculara kadar. Düzenli kullanıcılar ayrıca bir fare ve klavyeyle tamamlanan Windows işletim sistemindeki Android işletim sistemini deneyimlemeyi çok istiyorlar. PC ve Mac için bazı iOS emülatörleri de mevcuttur, ancak Android olanlar daha iyi performans sunar.

Belki iPhone’dan Android’e geçiyorsunuz veya yalnızca bir Özel ROM’u test etmek istiyorsanız, Android Emulator’daki olanaklar sınırsız. BlueStacks, PC için her zaman telefon emülatörlerinin listesini üstlenmiş olsa da, çok az kişi delicesine hızlı bir şekilde yetişiyor. Yani, işte Windows PC’niz için en iyi Android Emülatörlerinin listesi. Makalenin ilerleyen bölümlerinde, bu emülatörlerin artılarını ve eksilerini detaylı olarak tartışacağız.

En İyi Android Emülatörleri

 • Nox Oyuncu
 • BlueStacks
 • memu
 • Ko Oyuncu
 • Genymotion
 • Android Studio
 • Remix OS
 • Archon
 • Mutluluk OS

PC’niz ve Mac’iniz için En İyi Android Emülatörleri: 2019

1. Nox Oyuncu

Nox Uygulama Oynatıcı

Nox Player özellikle Android oyuncuları hedef alıyor. Her ne kadar emülatör diğer Android uygulamaları için mükemmel çalışıyor ve tüm Android deneyiminin tadını çıkarsa da, PUBG veya Justice League gibi büyük oyunları oynamak için en uygun yöntem. Nox Emulator’ün en iyi yanı, sponsorlu reklamlar olmadan tamamen ücretsiz olmasıdır.

Nox Player, Klavye, Fare ve Gamepad tuşlarını eşlemenizi sağlar. Örneğin, sağa kaydırmak için eşleme kısayolu gibi hareketler için klavye tuşları atayabilirsiniz.

Ayrıca, en iyi oyun sonuçlarını elde etmek için CPU ve RAM kullanımını ayarlar seçeneğinde belirleyebilirsiniz. Android’i köklendirmek odak noktanızsa, Nox Player sanal cihazı bir dakikadan daha kısa sürede çalıştırmayı kolaylaştırır.

Nox ile ilgili tek sorun sisteme çok fazla yük bindirmesidir. Böylece, diğer uygulamaların tonlarca kullanamazsınız. Başka bir şey sizin için bir endişe olabilir Android 5 Lolipop dayanmaktadır.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Nox Player kullanıyorsunuz?

 • Tek cihazda birden fazla pencere
 • Denetleyicilerdeki kısayolları eşleme
 • Kök kolay

 Nox Player’ı İndirin

2. BlueStacks

Önemli: Değerli okurlar, Bazen çalışmalarımızı desteklemek ve faturaları ödemek için makalelerimize ortak bağlantılar ekleriz, ancak bu kapsamımızın bağımsızlığını hiçbir şekilde etkilemez. Fossbytes, BlueStacks temsilcilerinin, daha yüksek ortaklık ödemeleri karşılığında ürünlerini 1. sıraya yerleştirmeleri için birden fazla defa taleplerini reddetti. Ürünleri hala iyi olduğu için hala burada listeleniyorlar, ancak teknoloji endüstrisindeki şirketler tarafından uygulanan etik olmayan yöntemleri vurgulamanın önemli olduğuna inanıyoruz.

En İyi Android Emülatörü - BlueStacks
BlueStacks

BlueStacks muhtemelen Android kullanıcıları arasında en bilinen Android emülatörüdür. Emülatör oyun oynamak için tercih edilir ve kurulumu gülünç kolaydır. Play Store dışında, BlueStacks optimize edilmiş uygulamalarını kendi uygulama mağazasından indirme seçeneğine sahipsiniz. Her ne kadar BlueStacks klavye eşlemesini destekliyor ancak jestlerle iyi sonuç vermiyor. BlueStacks emülatörünün en büyük dezavantajı, verimlilik uygulamalarında halsiz olması. Bunun dışında sponsorlu reklamlar, öykünücüyü Windows için en iyi ücretsiz Android öykünücülerinin arkasında kaybetmeye zorlar.

Özellikle BlueStacks 4 hakkında konuşmak , düşük CPU ve bellek kullanımı sayesinde mükemmel bir oyun performansı sunar. Ayrıca Samsung Galaxy S9 + ‘dan 6 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

BlueStacks Android emülatörü şu anda Android 7.1.2 (Nougat) tabanlı.

Fiyat:  Ücretsiz / Premium 24 $

Neden BlueStacks kullanıyorsunuz?

 • Teknik bilgi gerektirmeden kurulumu kolaydır
 • Birden fazla hesap desteği
 • En son Android sürümü

 BlueStacks’ı indirin

3. MEmu

MeMu Oyna

MEmu, diğerlerine kıyasla nispeten yeni bir uygulama oyuncusu. 2015 yılında lanse edilen MeMu Play yine oyunlara odaklandı. Hız ile ilgili olarak, bu Android emülatörü Nox ve BlueStacks ile benzer sonuçlar verir.

MeMu Android emülatörünün en önemli özelliklerinden biri hem AMD hem de Nvidia çipleri için desteği. Ayrıca Android Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop gibi farklı Android sürümlerini de destekliyor. MeMu yüksek performanslı oyun oynamayı savunurken, grafik performansı göreceli olarak zayıf. Diğer uygulama oyuncularına kıyasla dokuların ve pürüzsüzlüğün eksik olduğunu gördüm.

MEmu şu anda Android Lollipop’u temel almaktadır ve verimlilik uygulamalarıyla sınıfın en iyisidir. Ingress ya da Pokémon Go gibi oyunlar oynamayı dört gözle bekliyorsanız, bu sizin seçiminiz olmalı.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden MEmu kullanıyorsunuz?

 • Anahtar Haritalama
 • Google Haritalar’da sanal konumunuzu ayarlayın
 • AMD ve NVidia’yı destekleyin

 MEmu indir

4. Ko Oyuncu

KoPlayer

Tıpkı diğer Android oyun emülatörleri gibi, Ko Player da hafif bir yazılımla gecikmesiz oyun deneyimi sunmaya odaklanıyor.

Ko Player’ın ücretsiz olduğu için burada ve orada çok az reklam görebilirsiniz. Uygulama oynatıcısının uygulamaları kurması ve gezinmesi kolaydır. Aynı zamanda klavye haritalama ve gamepad emülasyonunu destekler.

Bu Android emülatörünün dezavantajı, bazen maviden donmasıdır. Ayrıca, oyuncu küçük bir adamcağız ve kullanıcının Android öykünücüsünü kaldırmasını zorlaştırıyor.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Ko Player kullanıyorsunuz?

 • Basit kullanıcı arayüzü
 • Herhangi bir Android cihazını ayarla
 • Kurulumu kolay

 Koplayer’ı indirin

5. Genymotion

Genymotion

Genymotion sıradan Android emülatörünüz değil; sadece geliştiricilere yöneliktir. Android simülatörü, farklı Android sürümlerine sahip çeşitli sanal cihazlarda uygulamaları test etmenize olanak sağlar. Emülatör, Android SDK ve Android Studio ile uyumludur. MacOS ve Linux bile çalışıyor.

Genymotion, geliştiricilere doğru yöneldiğinden, birçok geliştirici dostu özellik ile donatılmıştır. Ve Android oyun deneyimi arayanlar için doğru seçim olmayabilir.

Fiyatı:  Trail / Premium 136 $ yıllık.

Genymotion neden kullanılır?

 • Android Studio’yu destekler
 • MacO’larda ve Linux’ta çalışır
 • Sürümleri Android 4.1’den 8.0’e çalıştırın

 Genymotion’u indirin

6. Android Stüdyosu

Android Studio

Android Studio, Google’ın kendisinden ve özellikle geliştiricilere hitap eden bir geliştirme IDE’dir (Entegre geliştirme ortamı). Temel olarak, geliştiricilerin uygulamalarını oluşturmalarına ve test etmelerine yardımcı olacak bir dizi araç ve eklentiyle birlikte gelir.

Android Studio’nun yerleşik bir öykünücüsü var, ancak Genymotion ile karşılaştırıldığında daha az özellik barındırıyor. Öykünücü kuşkusuz genel kullanım ve ağır oyunlar oynamak için değildir. Android Studio’yu ayarlamak zor ancak aynı anda birçok geliştiricinin favorisi.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Android Studio’yu kullanmalı?

 • Google’ın resmi emülatörü
 • Düzenli güncellemeler

 Android Studio’yu indirin

7. Remix OS

Remix OS

Eh, Remix OS orada diğer Android emülatörleri gibi bir şey değil. Önyükleyebileceğiniz bir Android işletim sistemidir. Pencerenin üzerine kolayca çıkabilen diğer emülatörlerin aksine, Remix OS’nin ayrı bir bölüme kurulması gerekir.

Remix OS, Google’ın eski çalışanları tarafından oluşturulmuş bir şirket olan Jide Technology ürünüdür. Remix OS’yi bir USB cihazına koyabilir ve oradan gezegendeki herhangi bir bilgisayara önyükleyebilirsiniz. Android emülatörü, üretkenlik uygulamaları için iyidir, ancak ağır oyun oynamayı desteklemez.

Her ne kadar Jide teknolojisi desteğini kesmiş olsa da, yine de son Android Marshmallow sürümünü indirebilirsiniz. Bu arada, Phoenix OS olarak bilinen benzer bir proje Remix OS hayranları arasında çok beğeniliyor. Ve son zamanlarda, proje Android 7 Nuga için güncellendi.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Remix OS kullanıyorsunuz?

 • Android işletim sistemi deneyimi
 • Yeni dosya yöneticisi
 • Verimlilik uygulamaları için iyi

 Remix OS indirin

8. ARChon

Archon

ARChon büyük bir atış Android emülatörü değil, ne de büyük bir hayranı olmadığından, Chrome OS’de Android uygulamaları çalıştırmak için bir düzeltme daha.

Google, Chrome Web Tarayıcısı’nda iki veya üç Android uygulaması için destek getirdiğinde başladı. Bundan sonra GitHub geliştiricisi biraz daha ileri götürdü ve tüm Android uygulamalarını Chrome’da çalıştırmak için ARChon’u piyasaya sürdü.

ARChon Android emülatörü sert oyun için uygun değildir, ancak kolay erişimi nedeniyle verimlilik uygulamasını kullanmak için mükemmeldir.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden ARChon kullanıyorsunuz?

 • Chrome’a ​​Entegre
 • Zahmetli kurulum yok
 • Verimlilik uygulamaları için iyi

 ARChon İndir

9. Mutluluk OS

Mutluluk OS

Bliss OS, yukarıdaki emülatörlerden biraz farklıdır. ‘Android Emülatörlerinin’ Windows PC’nizde Android’i taklit ettiği yerde, Bliss OS ise Android’in kendisidir ve ayrı bir işletim sistemi olarak kurulması gerekir.

Kurulumu için, bir Sanal Kutu kullanabilir ya da önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturabilir ve Bliss OS ROM’u harici depolama birimine yükleyebilirsiniz.

Şimdi, PC’nizde tam Android deneyimi arıyorsanız, Bliss OS veya başka bir Android x86 tabanlı projenin kurulması her zaman daha iyidir. Gerçek şu ki Bliss OS açık kaynak kodlu ve reklamları veya Android emülatör karmaşasını kapsamıyor.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Bliss OS kullanıyorsunuz?

 • Açık kaynak ve reklamsız
 • Android 9 Pie çalışan Beta sürümü
 • Substratum Theme motorunu destekler

 Bliss OS indir

Başaramayan Android Emülatörleri

Bunlar, Windows 10’unuzda çalıştırabileceğiniz en iyi Android emülatörlerinden bazılarıdır. Yukarıdaki emülatörlerden herhangi birini kurmadan önce, bu emülatörlerin tamamen hatasız olmadığını ve zaman zaman gecikebileceğini not etmek önemlidir. Ayrıca, bu uygulama oynatıcıların performansı PC’nizin özelliklerine bağlı olacaktır.

Ve işte artık desteklenmeyen ya da kapatılmayan emülatörlerin bir kısmı:

 • AMIDuOS
 • Remix OS
 • Leapdroid

Bazı ucuz numaralara katıldığından beri Andy’yi en iyi Android öykünücüler listesine dahil etmek için kendimi kısıtladım. Andy, kullanıcılar PC’sinde izinsiz olarak bitcoin madenciliği yapmakla suçlandı. Diğer önerilen araçları deneyin ve görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu