Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Moda

Dünyanın En Kaliteli, En iyi Çorap Markaları

Dünyada çok kaliteli çoraplar var ama bu çoraplar nerede satılıyor? nereden temin edilir? yada hangi firmalar üretiyor gibi sorular benim gibi kafanızı kurcalamaya başlamışsa bu makale çorap hakkında bildiklerimi anlatmama vesile olacak.

Dünyadaki en iyi çorap markaları

Yazıma dünyadaki en iyi çoraplarını anlatarak başlayacağım. Çünkü bu hem yazının ana başlığı hemde diğer kısımları ilgilendiren bölüm.

Dünyanın En İyi Çorapları

 1. Nike
 2. Adidas
 3. Lacoste
 4. U.S. Polo
 5. Loft
 6. Alpha
 7. Mısırlı
 8. Givenchy
 9. Vetements
 10. Off-White
 11. Etro
 12. Paul Smith
 13. Karaca
 14. Altın Yıldız
 15. Corneliani
 16. Beymen
 17. Mavi
 18. Colins
 19. Nautica
 20. Dündar
 21. Alto Socks
 22. Kenzo
 23. Super Step
 24. Altea
 25. Dündar
 26. Burlington
 27. H&M
 28. Champion
 29. Happy Socks
 30. MSGM

Türkiye’den Avrupa’ya 1,4 milyar çorap ihraç edildi

Türkiye, yılın 10 ayında ihraç ettiği 1,4 milyar çoraptan yaklaşık 900 milyon dolar gelir sağladı. En çok çorap Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Hollanda ve İspanya gibi Avrupa ülkelerine gönderildi.

Anodolu Ajansı

Yazımın ana konusu dünyanın en iyi çorapları olsada asıl mesele bu çorapların büyük bir kısmının Türkiye’den ihraç edildiğini biliyor muydunuz?

Dünyadaki bir çok ünlü çorap firması ürünlerini Türkiye’den ürettirip kendi markasını ve logosunu ekleyerek üretilen çorabın onlarca katına satmaktadır. Türkiye ab ülkelerinde yaklaşık %15-20 civarı pazar payına sahiptir. Bu oran aslında şunu gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti ABD ve Çin’den sonra en büyük çorap üreticilerinden birisi.

Dünyanın çorabını üretiyoruz!

Dünyanın en büyük çorap ihracatçısı Türkiye, üretimde de ABD’den sonra ikinci sırada yer alıyor. Bugün dünyada 6 kişiden birinin Türk çorabı giydiğini açıklayan ÇSD Başkanı Özkan Karaca, amaçlarının Türk çorabını bir dünya markası yapmak olduğunu vurguladı.

ÇSD(Çorap Sanayicileri Derneği) Başkanı Özkan Karaca

Kaynaklar;

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu