Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Pratik Bilgiler

Her bilgisayar kullanıcısının bilmesi gereken kısa yollarYanlışlıkla kapattığınız tarayıcı sekmesini geri açma

Yanlışlıkla kapattığınız bir sekme için artık korkmayın. Geri açmanız çok kolay. PC için: CTRL + shift + T Mac için: CMD + shift + T

Hızlıca ekran görüntüsü alma

Ekranın sadece bir bölümünün görüntüsünü hızlıca kaydetmek çok fazla yaptığımız bir şey. Mac kullanıyorsanız bu iş zaten çok kolay PC için de git gide kolaylaşıyor. PC için: Start (Başlat) – Snipping Tool (Ekran alıntılama aracı) Mac için: CMD + Shift + 4 kombinasyonu sonrası ekranda beliren araç ile dilediğiniz yerin görünütüsünü alabilirsiniz.

Excel’de için kısa yol

Excel sizin için vazgeçilmez ise kısa yollarını biliyorsunuzdur ama çok da sık kullanmıyorsanız bu kısa yol işinize yarar. F4 butonu, son yaptığınız işlemi kopyalar. Örneğin bir hücreyi sarı renge boyadınız, F4’e basarak başka bir hücreyi seçin ve oldu bile.

Linkleri yeni sekmede açma

Kullandığınız fareyi bir link üzerine getirin ve orta tuşuna tıklayın. Eğer fare kullanmıyorsanız klavyenizde tracpad ile çalışıyorsanız linklere tıklamadan önce ctrl (mac için CMD) tuşuna basılı tutup öyle tıklayın yeni sekmede açılmış olur.

Dosya kopyalamak

Bir dosyayı kopyalamak çok zor bir şey değil ama kısa yollar her zaman daha hızlıdır. Bir dosyayı kopyalarken PC’de CTRL tuşuna Mac’de de Alt tuşuna basılı tutarak dosyayı seçin ve başka bir yere sürükleyin.

Fotoğrafları Google’da arayın

Bir fotoğrafın (özellikle haberlerde gördüğünüz) orjinalini görmek için sağ tıkladıktan sonra “s” harfine tıklayın ve “enter” Google’da görseller içerisinde o fotoğrafı aramış oluyorsunuz. Böylece gerçek mi, montaj mı, eski mi, yalan mı bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Youtube kısa yolları

Youtube kullanırken boşluk (spaece) ile başlama durdurma yapabiliyorsunuz fakat bunun için video seçili olmalı. Her zaman kullanabileceğiniz kısa yollar ise şöyle: Başlama: K Durduma: K İleri (10 sn): L Geri (10 sn): J

Ekran taşıma

Özellikle çoklu ekranda çalışıyorsanız ve geniş bir ekranda çalışıyorsanız “windows” + (sağ, sol, yukarı, aşağı) ikonlarını tıklarsanız, geçerli pencere hareket eder. Ayrıca birden fazla ekran varsa Windows + Shift + (yön tuşları) tıklarsanız geçerli ekran diğer monitöre geçer. Bu kısayollar sadece PC’de geçerli.

Chace (önbellek) temizleme

Bilgisayarlarda chace temizlemek yenilikleri görmek için iyi bir yoldur. Bunu yapmanın en kısa ve hızlı yolu ise şöyle: PC için: ctrl + shift + F5 Mac için: cmd + shift + R

Ekranınızı hızlıca kilitlemek

Hızlı bir şekilde ekranınızı kilitli moda geçirmek için: PC için: Windows + L Mac için: CMD + Shift + Güç butonu

Ekran döndürme

Pc’de ekranı çevirmek için ctrl + alt + (sağ-sol tuşları) Bir çok kişi yanlışlıkla yapınca oldukça korkuyor ama, korkulacak bir şey yok. :)

Tarayıcınızı text editör yapın

Tarayıcınızı şık bir text editörüne çevirmek istiyorsanız, tarayıcının adres satırına aşağıdaki kodu yapıştırın. data:text/html,Text Editor

Kısa yoldan zoom in – zoom out

Bilgisayar ekranınızı yakınlaştırma veya uzaklaştırmak için aşağıdaki kısayol kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. “ctrl” (mac için “cmd”) + “0” orjinal haline getirir “ctrl” (mac için “cmd”) + “+” yakınlaşma “ctrl” (mac için “cmd”) + “-” uzaklaşma

kaynak: sosyalmedya.co

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu