Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diğer

İnsanlara tekrar nasıl güvenilir?

Çok uzun zamandır bu sorunun cevabını arıyorum. İnsanlara tekrar güvenmek için ne gerekiyor?

Güven dediğiniz şey karşınızdaki insanla aranızda kurduğunuz güçlü bağın bir simgesi gibi düşünebiliriz. Maalesef çoğu insan bu bağı bile isteye kendi elleriyle koparıyor. Peki bu durumda çevremizdeki diğer insanlara haksızlık olmuyor mu? Onların ne suçu var diye düşünebiliriz.

Aslında yok. fakat bir kez zedelenen güvenden sonra etrafınıza kalın kalın duvarlar örmeye başlarsınız. Artık daha temkinli, daha şüpheci ve daha aklı başında olursunuz. Bu kötü bir şey değildir aslında. Bu, hayatın ta kendisidir.

Güvenmediğiniz insanları etrafınızda sırf kalabalık olsun diye tutmayın salın gitsin. Etrafınızda durdukça bir sonraki hamlesinde acaba ne halt edecek diye içinizi yiyip bitireceğine kendi kendini yesin bitirsin.

Önce kendinizi affedin

Sizi o yada bu sebeple kandıran, aldatan yada yalan söyleyen insanlara karşı kendinizi suçlamayı bırakıp affedin. Daha rahat bir nefes almak için, beyninizi daha önemli şeylere odaklamak için ve geçmişte yaşadıklarınızı geçmişte bırakmak için affetmeye önce kendinizden başlayın.

Karşınızdaki affedin

Ne yaşamış olursanız olsun öfke ancak ve ancak size zarar verir. Atalarımızın dediği gibi “keskin sirke küpüne zarardır”

Affetmeyi karşınızdaki insanın hatalarını görmemezlikten gelip yeni bir sayfa açmak olarak düşünmeyin. Onu affedin ki artık onu düşünmeyi bırakıp, daha iyi bir gelecek için kafanız rahat olsun.

Affetmek, özgürlüktür!

Affetmek özgürlük mü sahiden? Bu yazıyı 27.07.2019 tarihinde yazıyorum. Çok değil.. daha bir gün öncesinde bunların hiçbiri aklımdan geçmiyordu bile. Saat şuanda sabah 05:15 ve ben geçmişimle bir türlü yüzleşemediğim ve ciğeri beş para etmez adamlara/kadınlara/firmalara/ güvendiğim ve hep yarı yolda bırakıldığımı hissettiğim için aylardır doğru düzgün uyku uyuyamıyordum.

İçimden şöyle geçti.. Ya benim gibi hisseden başkalarıda varsa? Sonra koydum kucağıma bilgisayarımı bu satırları yazarak içimi dökmeye başladım. O kadar çok rahatladım ki. Bu dünyada ailenden başka hiçbir şeyin önemli olmadığını farkettim.

Annem, babam, eşim ve oğlum dışında her şeyin ne kadarda yapmacık olduğunu geçte olsa farkettim.

Ve artık özgürüm! Sizinde böyle hissetmeniz için aşağıya çok hoşuma giden bir video bırakacağım. izleyin ve rahatlayın.. en önemlisi rahatça uyuyun.

Elinizde bir bardak su olduğunu hayal edin.
1 dakika tutarsanız bir problem olmaz.
1 saat tutarsanız kolunuz hissizleşir ve felç olur.
Bardağın ağırlığı değişmemiştir ama tutukça daha ağır hissedersiniz ve zarar vermeye başlar.
Stres ve endişe de böyledir.
Bir an düşünmek normaldir. Uzun düşününce acı verir. Bütün gün düşünürsen seni felç eder.
O bardağı tutmayın, bırakın.

Dr. Abdullah ŞAHİN

Güveni nasıl sağlarız ve yeniden nasıl inşaa ederiz? (video)

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhabalar,

    Güven, ilişkilerimizi ayakta tutan en önemli kavramdır. Çünkü hem günlük hayatta hem de iş hayatında güven duyduğumuz insanlarla bir arada bulunmak, onlarla çalışmak isteriz. İnsan, güvenmediği kimseyle sağlıklı bir ilişki kuramaz. Güven; kazanılması zor ama kaybedilmesi kolay olan bir duygu ne yazık ki. Bu yüzden hem insanlarla olan iletişimimize özen göstermeli hem de kimsenin güvenini sarsmamalıyız. İnsanların güvenini kazanmak üzerine yazdığım blog yazımı izniniz olursa okumanız için ben de sizinle paylaşmayı çok isterim: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/insanlarin-guvenini-nasil-kazanirsiniz/

    güzel okumalar dilerim,
    sağlıkla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu