Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güzellik
Trend

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Günümüz teknolojisi özellikle son yıllarda estetik alanında birçok gelişmelere imza atmıştır. Estetik uygulamalar kalıcı makyajlar ve birçok konuda kısa sürede daha ucuz ve çok daha beklentilerin üzerinde gelişmeler olmuştur. Bunlardan bir tanesi ipek kirpik uygulamasıdır. Özellikle kadınlar açısından son derece pratik ve kalıcı bir uygulama olması, bu alanda tercihleri ve talepleri her geçen gün artırmaktadır. İpek kirpik nasıl uygulanır sorusu her kadının merak ettiği bir konudur.

İpek Kirpik Nedir?

Uzun kirpiklere sahip olmak kadınların en çok istedikleri estetik kalıcı makyajlardan biridir. Bu konu bugüne kadar dolgun gösteren kirpiklerle, besleyici ürünlerle çözülmeye çalışıldı. Ancak artık günümüzde bu uygulamalarda geride kaldı. Çünkü ipek kirpik uygulaması saf ipekten imal edilen, dolayısıyla son derece sağlıklı esnek ve beklenen estetik görüntüyü fazlasıyla sağlamaktadır. Dolgun kirpiklerle daha çekici, daha keskin bakışlar elde edilir.

Bununla birlikte hem zamandan tasarruf edilir, hem de kirpikleri dolgunlaştırmak için fazla uğraşmak gerekmez. İpek kirpik uygulaması son derece kolaylıkla uygulanabilen pratik bir yöntemdir. Ayrıca son yıllarda en yaygın ve en fazla tercih edilen uygulamadır. İpek kirpik uygulaması ile maskara kullanmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca diğer bir önemli konu ise, işin ekonomik kısmıdır. İpek kirpik malzemeleri sorusuna ek olarak malzeme kalitesi de önem taşıyor.

İpek Kirpik Nasıl Yapılır?

İpek kirpik uygulaması bilindiği gibi tek tek yapıştırılarak uygulanır. Son derece basit ve kolaydır. Bunun için bu konuda uzman bir kişiye ihtiyaç vardır. Yaklaşık 1 – 2 saat içinde yapılan, hiçbir acı ve ağrı hissedilmez. Ancak kişinin bunu kendi başına yapması pek mümkün değildir. Estetik konusunda uzman kişiler bu konuda oldukça başarılıdır. İpek kirpiklerin özelliği organik olması ve hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmamasıdır. Uygulamadan sonra maksimum 6 ay gibi bir kullanım olanağı sağlar. Özel yapıştırıcılarla yapıştırılan kirpikler son derece hassas malzemelerdir. İpek kirpik nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız bu alanda uzmanlardan yardım alınabilir.

İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpik uygulaması kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Başlangıçta 1 -2 kirpik takılarak kişinin göz hassasiyeti ve alerjisi test edilir. Başlangıçta 2 adet takılan kirpiğin belli bir süre gözde kalması ve test edilmesi şarttır. Uygulama için yılın her ayı uygundur. Takılan kirpiklerin üzerine makyaj yapma olanağınız da bulunur. Ancak makyaj temizleme ürünü olarak bu konuda hassas olan temizleme maddeleri kullanılmalıdır. İpek kirpikler oldukça kalıcıdır. Banyo, sauna, hamam veya havuz gibi günlük yaşamımızda, her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İpek Kirpik Nasıl Çıkartılır?

İpek kirpik zorunlu olmadığınız sürece çıkartılmasına gerek yoktur. Ancak İlle de çıkartmak gerektiğinde kullanılan özel solüsyonlar yardımıyla yapışkanların açılması sağlanır ve kirpikler çıkartılır. Kirpiklerin çıkartılması için kendiniz bunu özel solüsyonlarla temin edip yapamadığınız durumda yine çıkartma işlemini de bir uzmandan yardım isteyerek yaptırmalısınız.

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek kirpik bakımı vücudun diğer bütün organlarında olduğu gibi temizlik ve hijyen ile sağlanır. İpek kirpik taktıranların kullanacağı temizleme malzemeleri ve makyaj malzemelerinin özel ve zararsız olması gerekir. Bazı durumlarda İpek kirpikler düşebilir böyle durumda kirpik eklemek gerekir. Yine bunun için bir uzmana gidip kirpik ekle etmeniz gerekir. Gece uyurken biraz daha dikkatli, yüzükoyun yatmamak, gözleri çok fazla ovalamak gibi bir takım dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. https://tbbeautystore.com gerekli tüm malzemeler için ziyaret edebilirsiniz. 

 

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu