Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Pratik Bilgiler

Kendi Telefon Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Çoğu cep telefonu kullanıcısının mağdur olduğu bir durumdur. Yıllarca aynı telefon numarasını kullandıktan sonra, yeni bir numaraya geçiş yaptığınızda telefon numaranızı ezberlemek bir hayli zorlu olmaktadır. Yeni bir hat aldığınızda yeni numaranızı isteyenler karşısında zor durumlara düşebilirsiniz. Ya da yeni hattınıza TL yüklemesi yaparken numarayı yanlış verdiğinizde başka numaralara yükleme bile yapabilirsiniz. Bu yazımızda telefondan kendi numaramızı bulma yöntemlerini anlatacağız. Kendi telefon numaramı nasıl öğrenirim diyorsanız bu makaleyi incelemeniz aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulmanızı sağlayacak.

Cep Numarası Nasıl Öğrenilir?


Numaranızı başkalarıyla paylaşmak daha sonrasında iletişim kurabilmeniz için önemlidir. Veya yapacağınız herhangi bir işlem için telefon numaranızı kullanmanız gerekebilir. Örneğin sosyal medya platformlarına kayıt olmak için sizden telefon numarası istemektedir. Ya numaranızı bilmiyorsanız? Numaranızı unuttuğunuzda veya bilmediğinizde yaşanacak sıkıntılardan kurtulmanın oldukça basit yöntemleri vardır. Turkcell numaramı öğrenme, Vodafone numaramı öğrenme ya da Türk Telekom numaramı öğrenme yöntemleri operatör fark etmeksizin aynı şekilde işlemektedir. Numaranızı ezberleyene kadar basit bir GSM servisi kullanarak ihtiyaç duyduğunuz zaman kendi cep numaranızı sorgulayabilirsiniz. Ya da bahsedeceğimiz diğer alternatif yöntemlerle numaranızı öğrenebileceksiniz. Bu yöntemler Android telefon numarası öğrenme veya iPhone telefon numarası öğrenme için de işe yaramaktadır.


Kendi Cep Telefonu Numaramı Öğrenme Yöntemleri
1 – *101# USSD Kodu

Telefon numaranızı öğrenme yöntemlerinde klasikleşmiş yöntemler oldukça sık kullanılmaktadır. Ancak bunların yanında kimseye ve başka telefona ihtiyaç duymadan kendi başınıza numaranızı öğreneceğiniz bir yöntem bulunmaktadır. GSM servisleri ile ücretsiz numara sorgulama yaparak telefonunuza takılı olan hattın numarasını sorgulayabilirsiniz. Üstelik bu servis için herhangi bir abonelik yapmanız gerekmiyor. Tüm operatörler için geçerli olan bu servis tamamen ücretsiz. Numara öğrenme kodu şu şekilde çalışmaktadır;

  1. Öncelikle akıllı telefonunuzun tuş kilidi açarak tuş takımının bulunduğu arama bölümüne gelin. Arama bölümü bir arama yapacağınız sırada numarayı yazdığınız bölümdür.
  2. Arından numara bölümüne *101# kodunu girin.
  3. Kodu girdikten sonra arama tuşuna basın. Kısa bir süre içerisinde numara sorgulama işlemi gerçekleştirilecek ve telefon numaranız ekrana gelecektir.
    Bu şekilde herhangi birine veya başkasının telefonuna ihtiyaç duymadan, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kolaylıkla kendi cep telefon numaranızı öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2 – Arama Yapmak

Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim


Kendi numaranızı öğrenmek için kullanabileceğiniz bir başka yöntemse arama yapmaktır. Ancak bunun için yanınızda aileniz ya da arkadaşlarınızdan birisinin bulunması gerekmektedir. Çünkü bu yöntem ile numara öğrenebilmek için başka bir telefona daha ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm şartlar sağlanmışsa yapacağınız tek şey yanınızdaki kişinin numarasını öğrenerek, kendi telefonunuzdan bu numarayı aramaktır. Karşı tarafı kendi telefonunuzdan aradığınızda, diğer telefonun ekranında kendi numaranızı görebilirsiniz. Bu numarayı bir yere kaydederek istediğiniz zaman bakabilirsiniz.


3 – Mesaj Atmak


Numara öğrenin bir diğer yolu da mesaj atmaktır. Ancak bunun için yukarıda Arama Yapmak başlığı altında anlatmış olduğumuz şartların aynısı geçerlidir. Yani elinizde başka birinin telefonunun olması şarttır. Kendi telefonunuzdan mesajlar uygulamasına girerek, karşı tarafın numarasına mesaj atarak kendi telefon numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.


4 – Çağrı Merkezini Aramak


Kullanmakta olduğunuz operatörün çağrı merkezini arayarak, çağrı merkezi üzerinden de telefon numaranızı öğrenebilirsiniz. Ancak bu işlem için sizlere güvenlik adına teyit için sorular soracaklardır. Bu güvenlik sorularını geçmeniz halinde konuştuğunuz yetkili kişi telefon numaranızı sizinle paylaşacaktır. Bu güvenlik sorularının nedeni, hat sahibinin gerçekten siz olup olmadığını teyit etmektir. Çağrı merkezinden aldığınız numarayı kaydederek gerektiği zamanlarda bakabilirsiniz.


5 – Kendi Numaranızı Kaydetmek


Her defasında numaranızı başka birilerinden öğrenmek mümkün olmayacaktır. Ezber konusunda iyi değilseniz ve numaranızı ezberleyemiyorsanız kullanabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak kendi telefon numaranızı öğrendiyseniz, telefon numaranızı kendi rehberinize kaydedebilirsiniz. Rehberinize kendi numaram olarak kayıt yaparak, ihtiyaç anında rehberinize girerek kendi telefon numaranızı öğrenebilirsiniz. Veya telefon numaranızı, yine akıllı telefonunuzda bulunan notlar kısmına yazabilirsiniz. Gerektiğinde notlar uygulamasına girerek numaranızı öğrenebilirsiniz.
Bu yazımızda aklınızdaki “cep numarası nasıl öğrenilir?”, “kendi cep telefonu numaramı nasıl öğrenirim?” ve “telefon numaramı öğrenme” hakkındaki tüm soruların yanıtını vermeye çalıştık. Sizin de bildiği başka yöntemler varsa yorum bölümünden bunu bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu