Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güzellik
Trend

Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda kadınların etrafta fazlaca duyduğu, sanal ortamlarda sürekli olarak reklam ve yaptıran kişilerin fotoğraflarını gördüğü, gerçeğe yakın doğal hal kazandıran kıl tekniği kaş uygulaması yeni trendlerden. Kıl tekniği kaş dendiğinde akıllara gelen ilk soru “Kaşlara kıl mı ekiliyor?” olsa da durum bu şekilde değildir. Peki kıl tekniği kaş nedir? Nasıl Uygulanır?

Kıl Tekniği Kaş Nedir?

Gerçek bir kaş gibi görülen, kıl ekimi değil de çizimlerle kıl şekli verilen, yüzün sağlıklı ve doğal görünmesini destekleyen uygulamalara kıl tekniği denmektedir. Kıl tekniği kaş uygulamaları kişiye özel bir şekilde uygulanır. Her insan yüz tipi farklıdır. Bu sebeple yüzün kaş ve gözlerle olan orantısına göre ideal olan kaş tipi belirlenir, kaş kalemi ile çizimi yapılır. Karşılıklı onaylamalar olduktan sonra kaş şeklinin yapımına başlanır.

Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Karşılıklı olarak onaylanan kaşın taslağı içerisine tek kullanımlık olarak üretilen mikro iğneler ile kıl çizimleri yapılır. Belirlenmiş taslağın içine eskiden sadece boyamalar yapılırdı. Bu sebeple bu kaşlara dövme kaş bile denilirdi. Dövme kaşlar da uzun süre kalıcı olmasına rağmen gerçeğe yakın bir görünüme sahip değildir. Tamamen boyamadan ziyade kıl tekniği kaş modellerinin uygulanmasında çizimi yapılan taslağın içerisine kıl çizilir. Bu çizim daha gerçeğe yakın olduğundan oldukça fazla tercih edilme sebebi olmuştur.

Günümüzde no-makeup adı altında çekilen özçekimler oldukça trend olmuştur. Hal böyle olunca ince, demode, cansız yüzler eskide kalmış fazlasıyla demode olmuştur. Artık insanlar neredeyse hiç alınmamış kaşları tercih etmektedir. İnce alınmış kavisli kaşlar yerini daha kalın daha yumuşak görünümlü kaşlara bırakmıştır.

Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Kaşlar tamamen boyanmak yerine içine kıl çizimi yapılmasından dolayı daha kısa sürelerde işlemler tamamlanabilmektedir. Genellikle kıl tekniği kaş işlemi 20 dakika kadar bir sürede yapılmaktadır. İşlem sonunda gerçek ile ayırt edilemeyecek bir doğallıkta görünüm elde edilmektedir. Renk seçimleri olarak doğal tonların tercih edilmesi sayesinde yakından bile bakıldığında gerçek kaşın görüntüsünü ayırt etmek oldukça zordur.

İşin bu kadar doğal görünmesinde işçilik de oldukça önemlidir. Kıl tekniği kaş uygulaması yaptıracağınız uzmanı araştırmayı ihmal etmemelisiniz.

Tırnak Butik güzellik merkezi bu konuda uzman ekibe sahiptir. Detaylı bilgi almak isterseniz: https://www.tirnakbutik.com/kil-teknigi/

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu