Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sağlık

Kolay Kırılmayan Tırnaklar İçin Ne Yapılmalı

Kolay Kırılmayan Tırnaklar İçin Ne Yapılmalı, Çoğumuz tırnak uzatmayı severiz. Fakat her seferince kırılan tırnaklarımız bize engel olur. Peki kolay kırılmaması için bir şeyler yapabilir miyiz diye hiç düşündünüz mü?

Birkaç çözümü var. Yaşasın artık tırnaklarımızı uzatabileceğiz!

Oje sürmek bir çözüm yoludur. Oje tırnağı kalıp halinde tutmak görevinde olacaktır. Okulda şeffaf ojelerden kullanabilirsiniz tabii ojeye kızmıyorlarsa, özgürsünüz! Her gün farklı renkler bile kullanabilirsiniz. Oje tırnağınızda uzun süre kalırsa koruma işlevini yitirir. Çok bekletmeden çıkarmalı ve bir müddet dinlenmeye bırakmalıyız tırnaklarımızı.

Tırnak sertleştirici ojeler falan da varmış. Tercih size kalmış artık.

Ve zeytinyağı! Yatmadan önce parmak uçlarınızı bir süre zeytinyağında bekletirseniz eğer tırnaklarınız olduğundan daha sert bir hal alır.

Kesim şekli de önemli. Eğer doğru bir biçimde kesmiyorsanız tırnaklarınız güçsüzleşir.

Bakım kremleriyle de çok rahat bir biçimde kırılmasını engelleyebilirsiniz.

Eğer yine de sonuç alamadıysanız doktor tavsiyesi alabilirsiniz.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu