Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorasyon

Misafir Odası Hazırlamaya Dair Tüyolar

Misafir Odası Hazırlamaya Dair Tüyolar, Yatılı misafiri sürekli olanlar ya da ziyarete gelen arkadaşlarının kalmasını istemeyenler evdeki misafir odasına da özen gösterecektir. Konukların rahat edeceği ve şıklığıyla göz kamaştıran bir misafir odası için bu yazıda işinize yarayacak fikirler bulabilirsiniz.

1-Temizlik

Misafir odası çok kullanılmıyorsa evdeki diğer odalar gibi çabuk kirlenip batmaz ama kullanılmayan bir odanın toz tutacağını ve havasız kalacağını unutmayın ve arada da olsa temizlemeyi ihmal etmeyiniz. Miasfiriniz gelmeden önce odayı iyice havalandırıp toz almanız gerekebilir.

Yatak nevresim takımının temiz ve düzenli olması ise her şeyden önce gelir. Her misafir için temiz, yeni yıkanmış ve lekesiz bir nevresim takımı kullanamazsınız. Yastıklar, çarşaf, yorgan hepsi tertemiz olmalı ve güzel kokmalı.
2-Giysiler

Yatılı misafirler için temiz gecelikler ve çıkardıkları giysilerini asacakları dolapta birkaç tane boş askı bulundurmanız hem düşünceli hem de işleri kolaylaştıran bir tutum olacaktır. Eğer misafir odasına gardropa yer yoksa ayaklı bir askılık yerleştirebilirsiniz. Ayaklı askılık da yer kaplıyorsa duvar askılığı kullanabilirsiniz.

3-Işık

Misafir odasındaki yatağın yanına bir komidin yerleştirmeniz ve şık bir abajur ya da zevkinize uygun bir gece lambası yerleştirmeniz hem odanın dekorasyonu hem de misafirin rahatlığı açısından iyi olur. Gece yatmadan önce kitap okumak ya da telefonuyla uğraşmak isteyen misafiriniz rahat eder.

4-Banyo Malzemeleri

Temiz ve yeni bir havlu, hatta duş almak isteyen misafirler için boy, saç ve el havlusunun hepsi bir arada misafir odasında bulundurulmalıdır. Ufak boy deodorant, bir paket mendil, tarak ve açılmamış diş fırçasını da bu malzemelerin arasında olmalıdır.

5-Dekorasyon

Bu noktada misafirlerin zevkinden çok sizin zevkiniz önemlidir. Yine de mümkün olduğunca sade ve derli toplu bir oda dekorasyonu kullanın. Evin kilerini anımsatan ya da çok fazla aksesuarın yer aldığı bir odada misafirlerin rahat etmesi zor olacaktır. Aksesuar olarak ayna hem kullanışlı hem de odaya ışık veren bir aksesuar olabilir. Odada küçük ekranlı da olsa bir televizyon ya da minik bir kütüphane bulunması, uykuya geçmekte zorlanan misafirlerin çok hoşuna gidebilir.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu