Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Yemek Mekanları

Muğlada Gözde Restaurantlar

Muğlada Gözde Restaurantlar

Muğla Türkiye’nin turizmin başkenti şeklinde adlandırılabilecek bir şehridir. Turizm açısından çok geniş imkanlara sahip bu şehir her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Birçok gelişmiş özelliğinin yanı sıra hafızalara kazınan en önemli özelliği her damak tadına hitap edebilen zengin mutfağıdır. Türkiyenin hemen hemen her yöresinin damak tadının turistlere tanıtıldığı bu mutfaklarda bizzat ilgili bölgenin aşçıları çalıştırılmakta ve sanki o bölgede bu lezzet tadılıyormuş gibi çeşitli damak tatlarını ziyaretçilerinin ayağına getirmiştir. Tadanın unutulamadığı eşsiz lezzetlerin üretildiği mekanlar olan Muğlada gözde restaurantları daha yakından tanıyalım.

Efsane Tatlar

Efsane tatların yer aldığı ve damakta iz bırakacak çılgın menülerin bulunduğu restaurantlar.

  • Green garden restorant

Muğla İnönü caddesin de bulunan bu restoran geniş menü seçenekleri ve eşsiz damak tadıyla ziyaretçilerinin hafızasına kazınmıştır. Her türlü et yemeğinin bulunduğu ve çeşitli mezelerle donatılan menüler herkes tarafından beğenilen ve sıkça yenen yemeklerdir. Birçok yabancı dil bilen çalışanlarının özellikle yabancı turistlere verdiği hizmetler sayesinde bu turistler türk mutfağını daha yakından tanımakta ve yemek kültürü hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmaktadırlar.

  • Loryma Restoran

Bu restoran taşlıca mahallesin de bulunmaktadır. Denizden elde edilen ürünlerin çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra misafirlerinin hizmetine sunulması bu mekana ayrı bir bakış açısı katmıştır. Her türlü balık yemeğinin zengin mezelerle zenginleştirilerek sunulduğu yemek çeşitleri hem yerli hem yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Balıkların yanı sıra midyeler ve karideslerinde kullanıldığı bu menülerde oldukça ilgi çekici tadları meydana getirmektedir.

  • Pandora restoran

Yapmış olduğu müthiş waffle lezzetleriyle bölgede tanınan bu restorant zengin menü çeşitleriyle de birçok ziyaretçiyi misafir etmektedir. Gelenin doymadan kalkamadığı bu restorantta her damak tadına uygun yiyeceklerde bulunmaktadır. Özellikle göz alıcı tasarımlarla oluşturulan meyve tabakları görünüm itibariyle bile bir çok kişi tarafından ilgiyle izlenmektedir.

  • Pizza fellas

İtalyan mutfağının vazgeçilmez yiyeceklerinden olan pizzaların her çeşidinin bulunduğu ve oldukça lezzetli şekilde üretilen pizzalar bölgede birçok kişi tarafından tüketilmektedir. Pizza konusunda oldukça deneyim kazanan bu restoran her geçen gün kendini daha ileriyle taşımaktadır. Tercihe uygun olarak hamurunun kalın veya ince olarak üretilebiliyor olması ile malzemesinin bol olması misafirlerinin en büyük tercih sebebidir.

  • Ottoman turkish restaurant

Bu restorantın türk ve Osmanlı mutfağını tüm yönleriyle yansıtan nadir restorantlardan olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle lahmacun ve pidenin müthiş kokusunun restorantın bulunduğu sokağa sinmesi resmen müşterileri zorla içeri alıyor havası oluşturmaktadır. O kokuyu alanın sanki açlıktan ölüyormuşçasına restoranta giriş yapması bu restoran için türk ve Osmanlı mutfağını tüm yönleriyle tanıtması açısından bulunmaz bir fırsattır. Bölgeye göre fiyatının da uygun olması başka bir tercih edilme sebebidir. Doyurucu kebapların eşsiz lezzeti restoranta daha önce geleni tatili bitmeden bir daha aynı restoranta getirmektedir.

  • Osman aydın’ın yeri

Ula da bulunan bu yol üstü lezzet oldukça güzel bir şekilde misafirlere sunulmaktadır. Türk mutfağına özgü kuru fasulye ve pilav tarzı sulu yemeklerin ağırlıklı bulunduğu bu restorant yabancı turistler tarafından da büyük ilgi görmektedir. Fiyat uygunluğu sebebiyle de birçok turisti kendine çeken bu restorant türk mutfaklarının lezzetlerini temsil etmektedir.

  • Badem mantı restorant

Türk mutfağına özgü mantı’nın her çeşidini üreterek misafirlerinin hizmetlerine sunmaktadır her bölgemizde farklı isimlerle anılan mantının tadı herkesin damağında kalmaktadır. Görünümü itibariyle tok dahi olsanız bir iki kaşık almadan geçemeyeceğiniz bu lezzet gerçek ustaların elinde çok daha farklı tatlara dönüşerek müşterilerinin gönlünü mest etmektedir. Çeşitli sosların da kullanıldığı mantıyı muğlaya yolunuz düşerse, bu restorantta yemeden gitmeyin.

  • Tai pan chinese restaurant

Bu restoran türk mutfağı ürünlerinizi bir yere tanıtmaktansa başka yörelerin yemeklerini ülkemize gelen yerli ve yabancı turistlere ikram etmektedir. Özellikle hint ve çin mutfağına dair ne varsa, onların sunulduğu bu restorantta oldukça ilgi çekici lezzetler üretmektedir. O yörelere ait soslu tavuklar, ekşili çorbalar ve suşilerin ikram edilmesi asya kültürünün aynası olma görevini yerine getirmektedir.

  • Yörük ali gözleme

Bu gözleme dükkanı da türk mutfağının daha farklı bir tadı olan ince yufkadan yapılarak içerisine peynis patates kıyma veya ıspanak gibi katıkların katılarak sac üzerinde kızartılması sonucu oluşan gözlemeleri misafirlerine ikram etmektedir. Gözleme işin de usta olması nedeniyle de lezzet bakımından oldukça etkileyici olmuştur.

 

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu