Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diğer

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Her alanda yararlandığımız ve yanımızdan hiç ayırmadığımız cep telefonlarına yüklenen mobil uygulamalar ile para kazanmak mümkündür. Bu, normal ihtiyacınızı karşılayan bir uygulama olabileceği gibi sadece para kazanmaya yönelik olarak geliştirilen uygulamalar da olabilmektedir. Bu uygulamalar tüm işletim sistemlerine göre optimize edilebilen uygulamalar olduğu için IOS, Android ve Windows Phone işletim sistemlerine de uygundur. 

Sayısız uygulamanın yer aldığı Google Play ve App Store marketlerinde kullanım alanlarına göre birçok uygulamayı kategorize edebiliriz. Bu marketlerden indireceğiniz çeşitli uygulamalar ile mobil üzerinden para kazanmanız mümkündür. Şimdi gelin birlikte para kazandıran mobil uygulamalar nelerdir, onları inceleyelim.

Swagbucks

Bir milyonun üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan Swagbucks uygulamasına üye olup bir profil oluşturuyorsunuz. Daha sonra uygulama içinde bulunan anket ve testleri çözerek, video izleyerek, çeşitli uygulamalar indirerek ve web sitelerine göz atarak para kazanıyorsunuz. Uygulamanın geliştiricileri şu ana kadar 340 milyon dolar ödeme yaptıklarını iddia etmektedirler. Uygulama üzerinden kazanılan paralar, Amazon, Paypal, Walmart, Starbucks veya hediye çeki olarak kullanılabiliyor.

AppKarma

Özellikle oyun oynamayı sevenler için son zamanların en fazla indirilen uygulamaları arasında yer alan AppKarma, oyun oynayarak para kazandıran bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama, sizden belirttiği oyunu indirmenizi ve oyunu günlük belirli bir süre oynamanızı istiyor. Bu görevi tamamladığınızda belirttiği para ödülünü cüzdanınıza yüklüyor. Bununla birlikte arkadaşlarınızı davet ederek onların kazançlarına da ortak olabilirsiniz. Uygulamada kazandığınız parayı, Facebook, Google Play, Playstation, Amazon ve Xbox çeki olarak talep edebilmektesiniz.

Whaff Rewards

Mobil üzerinden para kazandıran uygulamaların en iyilerinden biri olan Whaff Rewards uygulaması içinde nakit para kazanmak için birçok farklı yol bulunmaktadır. Bu uygulama üzerinde en fazla para kazandıran yöntem ise oyun indirme ve bu oyunlarda belirli bir seviyeye gelmedir. Uygulamayı indirip giriş yaptığınızda genellikle ilk verilen görev yeni çıkan bir oyunu indirerek bu oyunda seviye atlamak şeklinde olabiliyor. Oyunda başarılı olmanız durumunda uygulama bunu 1 dolar ile ödüllendiriyor. Uygulama üzerinde biriken paranızı farklı yöntemler ile çekebiliyorsunuz.

Cash For Apps

Bu uygulamada ise reklam uygulamalarını indirerek para kazanmanız mümkündür. Google Play ve App Store marketlerinden indirilen bu uygulama ile indirdiğiniz reklam uygulaması üzerinden ek gelir elde edebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden kazandığınız paraları farklı yöntemler ile çekebiliyorsunuz.

Tapporo

Alanında en eski uygulamalardan biri olan Tapporo uygulamasına sadece Google Play üzerinden ulaşılabilmektedir. Uygulama üzerinde bulunan ücretsiz uygulamaları indirerek ya da çeşitli videoları izleyerek para kazanmanız mümkündür. Ayrıca, uygulamaya arkadaşlarınızı davet ederek de kazanç sağlamanız mümkündür. Uygulama üzerinden kazandığınız parayı, Paypal nakit, Amazon hediye kartları, Google Play hediye kartları, Minecraft hesabı ve çeşitli oyun kartları olarak çekme imkanınız bulunmaktadır.

Pact

Çok farklı bir uygulama olan Pact ile kazanmak için fitness salonunuzu uygulama seçiyor ve siz kilo verdikçe uygulama size ödeme yapıyor. Uygulamayı indirip kayıt olduğunuzda boy ve kilo ölçüleriniz belirleniyor ve bir hedef belirleniyor. Bu hedefe ulaştığınızda uygulama size ödeme yapıyor. Oldukça motive edici bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca, uygulama yemek önerileri de vermektedir. Uygulamanın önerdiği yemeği yapıp fotoğrafladığınız taktirde size yine ödeme yapıyor.

Gigwalk

Bu uygulama sizden birkaç km ötedeki bir kafeye gitmenizi istiyor. Siz de hem yürüyüş yapmış oluyorsunuz hem de uygulamanın görevini yerine getirdiğiniz için para kazanmış oluyorsunuz. Bunun yanı sıra video izleyerek ya da çeşitli anketleri doldurarak da para kazanabiliyorsunuz. Ödemeler online platform üzerinden yapılıyor. En az ödeme tutarı 100 dolar olarak belirlenmiştir.

Letgo

Letgo, ikinci el eşya alım ve satımı yapılan bir platformdur. Uygulamayı telefonunuza indirip, profilinizi oluşturduktan sonra istediğiniz gibi alım ve satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamada günde 30 binden fazla ürün satılmaktadır. Uygulamayı, Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz.

RingPara

Çok fazla telefon görüşmesi yapıyorsanız, bu uygulama ile para kazanmanız mümkündür. RingPara isimli bu uygulama ile telefon görüşmeleri sırasında izlenen reklam sayısına bağlı olarak kullanıcılarına ödeme yapıyor. Ücretsiz olarak indirilebilen ve 15 yaşından büyüklerin kullanabileceği bir uygulamadır. Uygulama, izlenen reklamlara ve telefonunuza gelen bildirimlere göre kendi para birimi üzerinden RP veriyor. Bu RP’ler daha sonra TL’ye dönüştürülebiliyor.

Ebates

Uygulama içinde bulunan alışveriş mağazalarından alışveriş yaptığınızda, kazanç elde edebilirsiniz. Alışveriş yamayı sevenler için geliştirilen uygulama sayesinde yaptığınız alışverişler sonucu hediye para kazanabilmektesiniz. Kazandığınız bu paraları diğer mağazalarda alışverişlerde kullanabiliyorsunuz.

Google Ödüllü Anketler

Google Play sizlere anket doldurmanızı ve bu anketler karşılığında para kazanmanızı sağlıyor. Bunun için küçük bir uygulamayı cebinize indiriyorsunuz. Anket olduğu zaman size bildirim geliyor ve uygulamaya girerek anketi dolduruyorsunuz. Anket dediğimiz öyle uzun uzun soruları olan anketler değil, en fazla 3 sorudan oluşan basit anketler. Anketleri doldurduğunuzda paranız Google hesabınıza ekleniyor. Burada biriken paranızla Google Play’den ücretli uygulamalardan faydalanabiliyorsunuz.

Money App

Bir pazar araştırma uygulaması olan Money App, Android ve IOS işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabiliyor. Oyun oynayarak, mağaza ürünlerini inceleyerek, fikir belirterek, deneme sürümlerini inceleyerek, hizmetleri test ederek basit görevleri yerine getirip uygulama üzerinden para kazanabiliyorsunuz. Bunun için Money App uygulamasını cep telefonunuza indirerek uygulamaya girip bir hesap oluşturmak. Daha sonra tarafınıza verilen görevleri tamamlayarak para kazanabilirsiniz. Uygulamadan kazandığınız paraları hediye çeki olarak alabilir ve bu çekleri kullanabilirsiniz.

Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları

Para kazandıran uygulamaların yanı sıra son dönemlerde para ödülü veren bilgi yarışmaları da revaçtadır. Bu yarışmalar her gün birkaç defa online olarak yapılmakta ve çeşitli sponsorlar vasıtası ile çeşitli para ödülleri dağıtmaktadırlar. Kısaca bu yarışmaları da özetleyelim.

Hadi Live

Türkiye’deki en popüler bilgi yarışmalarından biri olan Hadi, Trivia HQ konseptine uygun olarak faaliyet göstermektedir. Uygulama üzerinden günde iki ya da üç sefer canlı olarak yarışma düzenlenmektedir. Her yarışmada 12 soru sorulmakta ve 10 saniye içinde sorulara doğru cevap verip tüm soruları yanıtlayanlar, o gün için belirlenmiş olan ödülü kendi aralarında paylaşmaktadırlar. Yarışmaya sizin kullanıcı adınızla dahil olan bir arkadaşınız size bir joker kazandırmaktadır. Bu jokerinizi son soru hariç bilemediğiniz bir soruda kullanabiliyorsunuz. Kasanızda 20 TL biriktiğinde çekim talebi vererek paranızı çekebiliyorsunuz.

Oyna Kazan

Hadi bilgi yarışmasından sonra ortaya çıkan Oyna kazan bilgi yarışması da yine Hadi bilgi yarışması formatında bir yarışmadır. Bazı küçük farklılıkları bulunmakla birlikte hedef yine son soruya kadar bütün soruları bilmektir. Oyna Kazan bilgi yarışmasındaki en büyük fark her gün 2-3 bin TL’lik ödülü bir kişiye vermesidir. Dolayısı ile Oyna kazan, Hadi’ye göre daha kazançlıdır. Bu iki yarışma haricinde Eleq ve Türkiye Yarışta adlı ödüllü bilgi yarışmaları da vardır. Ancak son söylediğimiz iki yarışma bir süre ara verdiği için aktif değildir.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu