Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sağlık

Saçıma Sakız Yapıştı En Kolay Nasıl Çıkar?

Genellikle küçük yaş grubunun başına gelen bu talihsiz durum oyun sırasında ya da çiğnerken uyumaları  halinde başlarına gelir. Hemen saçı kesmeden oldukça basit ve etkili yöntemeler var. Bizde sizin için saça yapışan sakız nasıl çıkar? konusunu araştırdık. En etkili çözümleri sıraladık.

1- Buz kullanın

buz-kullanarak-saca-yapisan-sakiz-nasil-cikar-01
Buz kullanarak saça yapışan sakızı çıkartma

Küp halindeki buzu sakızın temas ettiği bölgeye uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika kadar bekletin. Daha sonra tarak yardımıyla rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Sakız donduktan hemen sonra çıkarmalısınız.

2- Limon suyu kullanın

limon-kullanarak-saca-yapisan-sakiz-nasil-cikar-02
Limon suyu kullanarak saça yapışan sakızı çıkartma

Bir kap içerisine 1-2 adet limonu sıkalım. Daha sonra içerisine suyu ekleyelim. Bir sprey şişesine doldurarak sakızın temas ettiği saca uygulayalım. Tarak yardımıyla saçtan çıkaralım. Bu uygulamadan hemen sonra  saçınız yıkamayı unutmayın.

3- Bebek yağı veya yemeklik yağ kullanın

yag-kullanarak-saca-yapisan-sakiz-nasil-cikar-03
Bebek yağı kullanarak saça yapışan sakızı çıkartma

Yağı sakızlı bölgeye uygulayalım. Daha sonra yumuşamasını bekleyerek tarak yardımıyla saçımızı tarayarak sakızı arındıralım. Kullanacağınız tarağın yumuşak başlı olmasına dikkat edelim. Eğer yumuşak başlı tarak elinizde mevcut değilse diş fırcası ile de tarama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

4- Karbonat kullanın

karbonat-kullanarak-saca-yapisan-sakiz-nasil-cikar-04
Karbonat kullanarak saça yapışan sakızı çıkartma

Kase içerisine bir kaç yemek kaşığı karbonat ekleyelim. Daha sonra üzerine yavaş yavaş su ekleyerek hamur kıvamı elde edelim. Elde ettiğimiz karışımı sakızlı bölgeye uygulayalım. Saç üstünde kuruyana dek bekletelim. Sonrasında tarak yardımıyla saça yapışmış olan sakızı arındıralım. Tüm bu işlemler bittikten sonra saçımızı şampuan ile güzelce yıkayalım.

5- Vazelin

vazelin-kullanarak-saca-yapisan-sakiz-nasil-cikar-05
Vazelin kullanarak saça yapışan sakızı çıkartma

Sakızın temas ettiği bölgeye bolca uygulayın sonra tarak yardımıyla saçtan arındırın. Tüm bu uygulamaları yaptıktan sonra mutlaka saçlarınızı yıkamanız gerekiyor.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu