Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diğer

Sahte Atatürk: Yossi Kohen

Bugün 10 Kasım, Atamızın ölüm yıl dönümü. Bu yazıyı yazmamdaki amaç insanların basit, mantıksız hatta gülünç bir şeye inandığını farketmem ile başladı.

Sosyal medya kullananlar mutlaka görmüştür. İnternette Atatürk’ün fotoğrafının altına Atatürk’ün sahte olduğunu “Mustafa Kemal Atatürk’ün” Trablusgarp’ta şehit olduğunu ve yerine yahudi mason iş adamı “Yossi Kohen” geçtiğini söyleyen resimler dolaşmaktadır.

Yossi Kohen Atatürk mü?

Bu yazı okumadan önce Atatürk’ün Cenazesinde Gökyüzünden Düğme Yağdı… yazısını okumanızı öneririm.

Tabii ki hayır. Mizah yapmak, beğeni almak, insanları kandırmak için hazırlanmış bir yalan bu. Yazının altındaki capslere bakarsanız kendini bilmez bir kaç kişinin insanları kandırmak için paintte hazırlanmış başka fotograflarını da göreceksiniz. İçinden gerçekten Atatürk’ün sahte olduğuna inanan var mı? diye düşünen varsa eğer ne kadar çok olduğunu tahmin bile edemezsiniz.

İşte o paylaşım;

Birazdan okuyacağınız bu yazı sahtedir ve tarafımdan yazılmamıştır.

Not: Bunu bile yazma gereği duymuşsam, durum o kadar kötüdür.
– Hakiki Mustafa Kemal 1911 senesinde Trablusgarp’da ingilizler tarafından şehit edilmiştir. Görüldüğü gibi sakalı ile ehli sünnet, ikinci resimde ise misvak kullanıyor. Dinibütün bir Osmanlı subayı. + 1911’den sonra insanlara Mustafa Kemal olarak tanıtılan Yahudi iş adamı Yossi Kohen. Kendisi masondur. Fırsat buldukça traş olurdu ve sürekli gülüyor… Bu kadar gülecek ne vardı?

Resimle birlikte gelen açıklama ise şöyle;

“BİZE 100 KÜSÜR SENEDİR MUSTAFA KEMAL OLARAK ANLATILAN YOSSİ KOHEN İLE İLGİLİ HAKİKATLER

Yossi Kohen Kimdir?

24 Şubat 1871’de Almanya/Munich’te İngiliz asıllı Yahudi bir ailenin ikinci çocuğu doğmuştur ve tıpkı Arabistanlı Lawrence gibi İngilizler tarafından yetiştirilmiştir. 17 yaşında iken İngilteye giderek burada politika ve İslam toplumunu yıkmak hususunda eğitim almıştır. İngilizlerin büyük İslam imparatorluğu Osmanlı Devleti’ni yıkmak ve ABD’yi (ALLAH’ın Birleşik Devletleri) İngilizleştirmek maksatlarına büyük katkısı dokunmuştur.

1892’de İngiltere’de babasının adını verdiği CHARLIE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI adında bir fabrika açarak iş dünyasına atılmış ve kısa sürede bir servet kazanmıştır. 1911 senesinde Osmanlı’nın büyük subaylarından olan ve padişah Vahidettin Han’a yakınlığıyla bilinen Mustafa Kemal Paşa şehadete erince ONUN YERİNE GEÇMESİ İÇİN İNGİLİZLER TARAFINDAN GÖNDERİLMİŞTİR.

Üzerine konduğu itibar vesilesi ile Mason planlarını bir bir uygulamaya geçirmiştir ve işgal kuvvetlerine karşı direnen Vahidettin Han Hazretlerine büyük bir komplo kurarak onun yerine geçmiştir. Osmanlı İmparatorluğunu yıkıp Cumhuriyet’i kurmuş ve tarihi gerçekleri çarpıtmaya, başta ABD(ALLAH’ın Birleşik Devletleri) olmak üzere pek çok Türk-İslam ülkesini yozlaştırmaya başlamıştır. Kamalizm illetini doruk noktasına çıkarmıştır. Ecdadımızın sarfettiği mübarek cümleleri kendi söylemiş gibi yazdırmıştır. Bunun en başında Yavuz Sultan Selim Han Hazretleri ile aya çıkan dünyanın ilk astronotu KAPAKÇI HÜSEYİN EFENDİ’NİN “İSTİKBAL GÖKLERDEDİR.” sözü gelmektedir.

Adolf Hitler olarak bildiğimiz İsmet İnönü sayesinde de doğduğu Alman topraklarına da Kamalizmi yaymış ve savaş çıkarttırmıştır. Resimde görüldüğü gibi aslında gerçek Mustafa Kemal’e benzememektedir, bir defa sünnet-i sakalı yoktur.

  • 1-GERÇEK MUSTAFA KEMAL 1.74 BOYUNDAYDI, YOSSİ KOHEN 1.68
  • 2-GERÇEK MUSTAFA KEMAL MİSVAK KULLANIRDI, YOSSİ KOHEN RAKI İLE GARGARA YAPARDI
  • 3- GERÇEK MUSTAFA KEMAL GÜLMEZ, DANS ETMEZDİ. YOSSİ KOHEN SÜREKLİ GÜLÜYOR, EFE OYNUYOR, VALS YAPIYOR, TWİST YAPIYOR.
  • 4- RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ GERÇEK MUSTAFA KEMAL’İN GÖZLER BİRAZ ÇEKİK. YOSSİ KOHEN’İN İSE FEL-FECİR OKUYOR, CİN GİBİ. PARAYA OLAN AŞKI PARANIN ÜZERİNE KENDİ GÜLEN RESMİNİ BASTIRMASINDAN BELLİDİR.”

İşte o paylaşım yukarıdaki gibiydi. Sayfanın kitlesi o kadar da geniş değildi lakin bu resmin Radikal Blog’da yayınlanması ile birlikte olayın boyutu değişti.

İnanmayın böyle şeylere, bunlar hep Amerika’nın oyunu ? diyerek caps’lere geçelim…


Yukarıdaki uydurulmuş paylaşım üzerine sosyal medyada bazı mizahcılar abartı nasıl yapılırmış caps’lerle gösterdi.

İşte o capsler;Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu