Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diğer

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu içerik yazmak için belirli bir kalıpta olan bilgiyi bilmeniz Google arama motorunda ciddi anlamda yol kat edebilmenizi sağlayacaktır.

5 Adımda Seo uyumlu mükemmele yakın bir yazı yazabiliriz.

Dilerseniz bir örnek ile daha anlaşılır anlatım yapalım.

  • Başlık bölümü

Sitemizin başlığı mutlaka örnekte belirttiğim anahtar kelimemiz “Kartal Beyaz Eşya Servisi” olmalıdır. Onun yanına ekleyeceğiniz telefon numarası ile de kullanıcıların Google aramalarında sitenize giriş yapmadan numaranız ile karşılaşmasına olanak sağlar. Anahtar kelimemizin başlık bölümüne yazılması ise SEO açısından bize çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

  • Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime, Google arama motorunda üst sıralara çıkmasını istediğimiz kelime grubu olarak adlandırmamız doğru olacaktır.

İlk olarak anahtar kelimemizin ne olacağını bularak başlayabiliriz.

Örneğin beyaz eşya servisi veren bir firmanız var ve İstanbul Anadolu yakasında bulunan tüm ilçelerde yerine servis hizmeti vermek istiyorsunuz.

O halde ilk yazımızın ilk anahtar kelimesi “Kartal Beyaz Eşya Servisi” olmalıdır.

  • Kaliteli ve size özgü olan bir içerik

Aslında Seo çalışmasının %90’ını oluşturan bu bölüm bizim en çok üzerinde duracağımız kısım olmalıdır.

Burada yazacağınız yazı mutlaka belirli kriterler çerçevesinde olmalıdır.

Bunlardan ilk içerik en az 300 kelime, en fazla ise 500 kelime olmalıdır. Bu aralık dışında olan kelime sayısı Google bot’ların gözünde yetersiz ya da abartı olarak karşılanmaktadır.

İkinci olarak az önce bahsettiğimiz anahtar kelime olan “Kartal Beyaz Eşya Servisi” içeriğimiz içinde %2 ile %3 oranında olmalıdır. Bu da demek oluyor ki ortalama olarak 4-5 sefer paragraflar içerisinde yazmamız uygun olacaktır.

Üçüncü kalıbımız ise anahtar kelimemiz ilk paragrafta mutlaka bulunmalıdır. Yani ilk 100 kelime içerisinde mutlaka geçmelidir. Mümkünse kalın yazı ile yazılması daha iyi olacaktır.

İçeriğimizin içinde 1 adet küçük boyutlu resim bulunmalıdır ve alt etiketine anahtar kelimemiz yazılmalıdır.

  • İçerik görseli

300 ile 500 kelime arasında olması gerek yazımız mümkünse en fazla 100 kelimelik paragraflar biçimde olması kullanıcılara görsel olarak güzel bir sunum olacaktır.

Paragrafsız içerikler görsel olarak çok karışık ve göze uzun geldiğinden dolayı kullanıcıların gözünü korkutmaktadır.

Kullanıcılar yazınızın içerisinde ne kadar uzun süre kalırsa sitenizin Google gözünde ki değeri bir o kadar yükselecektir.

  • Site içi linkleme bölümü

Evet bundan önce bahsettiğimiz 4 adımı tamamladıktan sonra sıra son adımıza geldi. Örnekte bahsettiğimiz  “Kartal Beyaz Eşya Servisi” yazımız dışında bu maddelere uyarak tüm ilçelere uygun yazılarımızı yazıyoruz. Site içi linkleme bölümünde ise anahtar kelimesi “Maltepe Beyaz Eşya Servisi” olan bir yazı yapıyoruz. Yazının alt tarafında Kartal beyaz eşya servisi yazıyoruz ve önce ki yazımızın linkini alarak bu yazıyı linkliyoruz.

Bu şekilde son adımımızı tamamlayarak site içi linkleme işlemini bitiriyoruz.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu