Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diğer

Standart Dışı SEO İpuçları

Standart Dışı SEO İpuçları

İnternet ortamında seo nedir, seo ipuçları v.b konulu yazıların hemen hemen hepsi aynı konuları ele almaktadır. İncelemiş olduğunuz onlarca sayfa sonunda elde edebileceğiniz veri ilk sayfada elde ettiğinizden fazlası olmayacaktır.

Bu sebep ile wordpress tabanlı yapmış olduğum bir site üzerine uyguladığım farklı Seo ipuçları ile Google arama motorunda ilk 3 sırayı kapatmış bulunmaktayım.

Şimdi sizler ile bu ipuçlarını paylaşacağım.

  • Koinler ile sitenize hit çekme

Evet kulağa biraz farklı gelse de olumlu geri dönüşler alındığı kanıtlanmış bir yoldur.

Hit çekmek için kullanmış olduğum iki farklı site mevcuttur. Bunlardan biri ytabonekasma.com diğeri ise takipkazan.com dur.

Şimdi konunun detayına inerek soru işaretlerini kaldıralım.

İlk olarak ytabonekasma.com sitesine giriş yaparak kayıt oluyoruz.

İçeriklerim bölümünden Website Trafiği bölümüne sitemizi ekliyoruz fakat hit alabilmemiz için hesabımızda Koin olması gerekmektedir.

Burada önemli olan ilk bölüm Koin ihtiyacımızı karşılamaya karar vermenizdir.

Ya koin satın alacaksınız ya da youtube videoları izleyerek diğer kullanıcıların vadettiği koinleri kazanacaksınız. İkinci yol hem sıfır maliyetli hemde ihtiyacınızı karşılamaya yöneliktir.

Ardından siz koin kazandıkça arka tarafta web sitenize başka kullanıcılar sizin vadettiğiniz koinleri kazanmak adına ziyaretler başlatacaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise günlük ziyaretçi sayısını belirlemenizdir. Eğer sınırsız yaparsanız ve hesabınızda koin miktarı çok yüksek ise Google bu anormal hit gelmesini hoş karşılamayacak ve aksine siz banlamaya kadar gidebilecek bir duruma sokacaktır.

Bu sebep ile ortalama günlük 28-33 arası bir ziyaretçi kotası koyarsanız bu sizin için artı olacaktır.

  • CDN Kullanmak

CND terimini kısaca anlatmak gerekir ise dünyanın herhangi bir yerinden kullanıcılar sizin sitenize erişmek istediğinde sitenizin yüklü olduğu sunucuya ulaşarak o sunucu üzerinden sitenize erişmektedir. Tabi bu şekilde hızı standart olacaktır. CDN ise tüm dünyada ki sunuculara sitenizi depolayarak sitenize giriş hızınızı arttırmaktadır. Böylelikle ziyaretçi sitenize girmek istediği ülkede ki konumuna en yakın fiziksel sunucu üzerinden verileri alacaktır. Bu şekilde site yüklemeniz çok hızlı olacaktır.

CDN kullanımında kullanıcıların sitenize erişimi çok hızlı olacağından dolayı Google aramam motoru kullanıcılarına sitenizin çok hızlı bir şekilde yardımcı olduğundan dolayı diğer standart hızda ki sitelerden bir tık yukarıda sitenize değer vermektedir.

  • Google Tarama Zorlama

Kurduğunuz web sitesi yeni olduğundan dolayı Google sitenizde yayınlamış olduğunuz yazıların taramasını hemen yapmamaktadır. Google botları yeni sitelere ayda bir ya da iki, üç ayda bir bot göndermektedir. Tabi sitenizin Google üzerinde tanınması çok geç olduğundan dolayı hedeflediğiniz ilk sıralara çıkma durumu çok geç olacaktır.

Burada devreye Google Search console girmektedir.

Search console bölümünde url denetimi bölümü bulunmaktadır.

Sitenizde paylaştığınız yazı veya sayfaların url bölümünü girerek google’ın bot göndermesi konusunda zorlayabilirsiniz. Bu şekilde normal süreci 1-2 ayda olacak tarama bölümünü minimuma indirmiş oluyoruz.

  • Link Vermek

Dördüncü ve son ipucumuz ise link verme bölümüdür.

Burada amaç yeni olan sitemize Google arama motorunun güvenebilmesi için daha önce internet ortamında bulunan ve arama motorunun güvendiği sitelerin bize referans olması anlamı gelmektedir.

Örnek vermek gerekir ise bilgisayar dalı ile ilgili bir siteniz bulunuyor. Burada donanım haber gibi sitelerin forum bölümlerine sitenizin urlsini paylaşabilirseniz Google botları donanım haber sitesini indexlemek için geldiğinde sizin sitenizin ismi ile karşılaşacak.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu