Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Teknoloji

UI / UX Prototip Hazırlama Aracı: Invisionapp

Hazırladığınız arayüz tasarımının ya da hazırlayacağınız tasarımın wireframe ekranlarının bir birini takip eden sayfalar haline getirip canlıya en yakın örneğini oluşturmak için mükemmel bir araç olan Invisionapp‘yi inceyeceğiz.

Invisionapp Nedir?

Sade ve anlaşılır bir arayüze sahip olan Invisionapp’ii kullanmak basit ve eğlenceli. Araçları kullandıkça yeni şeyler keşfedip prototiplemeyi eğlenceye çevirebiliyorsunuz. Hazırladığınız wireframe veya tasarım çıktınızı prototiplemenizi sağlayan collaborative bir tooldur invisionapp. alanında en iyisi olduğunu net bi şekilde söyleyebilirim.

Tüm Cihazlar İçin

Desktop, ipad, android tablet, iphone, android phone, apple watch, android watch gibi farklı cihazlar için geniş bir yelpaze sunuyor.

Birden Fazla Proje Oluşturabilirsiniz

Birden fazla projenizi aynı anda Prototypes menüsü altından yönetebilirsiniz. Fakat uyarımı hemen yapayım 2. projeden sonra ücretli olduğu için eğer free kullanacaksınız tek bir proje ile çalışabiliyorsunuz. İşiniz bittiğinde projeyi kaldırıp yeni bir proje açabilirsiniz.

Aşağıdaki örnek ekran Prototypes yani Protipler sayfasının görünümüdür.

invisionapp.com ‘dan kullanıcı oluşturduktan sonra üye girişi yapınca karşınız Web App, Mobile App ve Clikable Wireframe gibi ekranlar geliyor. Buradaki örnekleri inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Hiç Bir Kod Bilgisine Gerek Yok

Örneğin anasayfa, ürün liste, ürün detay, iletişim başlıkları olan basit bir site tasarımını photoshop ile hazırladınız. Invisionapp ‘te yeni bir web projesi oluşturup içerisine bu tasarımları ister psd ister jpg ister png olarak sürükle bırak şeklinde hızlıca aktarıyoruz.

Ekip Olarak Kullanın

Invisionapp‘in en güzel taraflarından biriside ekip olarak bu servisi kullanabilmek. Diyelim ki proje oluşturduğunuz ve birisine mi gönderme k istiyorsunuz? Hemen share seçeneğinize basınca proje ait url adresini dileğiniz kişiyle paylaşma imkanı sağlıyor. Diğer ekip arkadaşlarınızın proje ile alakalı yorumları varsa comment mode özelliğinden hızlıca revize taleplerinizi size iletebiliyor

Invisionapp ‘e Katıl

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu