Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sosyal Medya

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Merhaba. Bilgisayar üzerinden WhatsApp web nasıl kullanılır? Bilgisayardan WhatsApp çalıştırma, mesaj gönderme, mesaj okuma gibi konuları anlatacağım. Umarım faydalı olur. İyi seyirler.

🔴 WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp anlık mesajlaşma uygulaması akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. WhatsApp uygulaması daha da geliştirilerek bilgisayarlar üzerinden kullanılmaya da başlamıştır. Uygulamanın bilgisayar üzerinde kullanılması, uzun yazışmalar yapanlar için oldukça kullanışlı olmuştur. 2015 yılında Web sürümünü tanıtan WhatsApp, bundan bir yıl sonra 2016 yılında bilgisayar sürümünü de tanıtmıştır. Uygulamanın iki sürümü de bilgisayar üzerinden kullanılabilmektedir. WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır? merak ediyorsanız videomuzu izleyebilirsiniz.

WhatsApp Web Sürümü Nasıl Kullanılır?

Tarayıcı üzerinden kullanılan WhatsApp tarayıcı sürümü, Opera, Chrome, Safari veya Firefox tarayıcıları üzerinden kullanılabilmektedir. Bunun için öncelikle bilgisayarımızda bir tarayıcı sekmesi açıyoruz. Açtığımız tarayıcının adres satırına web.whatsapp.com yazarak ilgili sayfaya gidiyoruz.

Karşımıza QR kod bulunan bir sayfa açılıyor. Şimdi telefonumuzu elimize alıyoruz ve WhatsApp uygulamasını açıyoruz. Uygulamayı açtığımızda sağ üst köşede bulunan üst üste üç noktaya tıklıyoruz. Açılan menüde WhatsApp seçeneğine tıklıyoruz. Açılan ekranda en son bilgisayar üzerinden girişlerimiz görülür. Eğer burada yeni bir tarayıcı kullanmak istiyorsak ”Bütün bilgisayarlardan çık” komutunu kullanırız. Daha sonra karşımıza QR kod tarayıcısı çıkıyor. Bilgisayarınızda açmış olduğunuz QR kodu okutuyoruz ve WhatsApp uygulamasını bilgisayarımızdan kullanmaya başlıyoruz. 

WhatsApp Bilgisayar Sürümü Nasıl Kullanılır?

Bir yazılım üzerinden WhatsApp’ıkullanmak da mümkündür. Bu yöntem diğer yönteme göre biraz daha pratiktir. Çünkü bu yöntemde tarayıcı açma zorunluluğu yoktur. Bu yazılımın hem Windows hem de MacOS sürümü bulunmaktadır.

Bilgisayardan Whatsapp nasıl açılır

www.whatsapp.com/download/ adresine giderek bilgisayarınızın işletim sistemi ile uyumlu sürümü bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Yazılımı indirdikten sonra kuruyorsunuz. Kurulum işlemi bittikten sonra açıyoruz ve bura da diğer yöntem de olduğu gibi QR kod karşımıza çıkıyor.

WhatsApp’ı laptop yada tablette kullanmak için aynı tarayıcıda yaptığımız işlemleri burada da yaparak QR kodu okutuyoruz. Bilgisayarınız ile akıllı telefonunuzun eşleşmesi tamamlandıktan sonra bilgisayar üzerinden WhatsApp’ı kullanmak için hazırsınız.

WhatsApp Web ile Neler Yapılabilir?

WhatsApp’ın telefon uygulamasında yapabildiğiniz her şeyi WhatsApp web sitesi ile de yapabilirsiniz. Mesaj gönderip alabilirsiniz. Ses kaydı gönderebilir, ayrıca bilgisayarınızdan video, fotoğraf ve doküman gönderip alabilirsiniz. Kısacası telefon üzerinden yapılan her türlü işlem online whatsapp web uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra bilgisayardan daha hızlı yazı yazabildiğimiz için telefona göre daha pratiktir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

WhatsApp web sürümü veya bilgisayar sürümünü kullanırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. WhatsApp programının düzgün bir şekilde çalışmasını istiyorsanız telefonunuzla senkronizasyon işlemi yapmalısınız. Bunun yanı sıra WhastApp uygulamasını bilgisayar üzerinden kullanırken telefonunuzun açık ve internet bağlantısının aktif olması gerekmektedir. Aksi taktirde web sürümü de kapanır. Son olarak iki ya da daha fazla bilgisayardan WhatsApp web sürümü kullanılamaz.

WhatsApp Web kullanımı hakkında bilgiler

WhatsApp’a hem telefonunuz hem de web üzerinden erişilebilirsiniz. WhatsApp uygulaması, akıllı telefonunuzdaki WhatsApp hesabınızın bilgisayar tabanlı uzantısıdır. Gönderip aldığınız tüm mesajlar telefonunuz ve bilgisayarınız arasında senkronizedir ve her iki cihazda da tüm mesajlarınızı görebilirsiniz.

WhatsApp Web başka bir WhatsApp hesabı değildir. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda WhatsApp kullandığınızda, bu iki cihazda aynı hesaba giriş yapmış olursunuz.

Whatsapp web için gerekenler

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Bilgisayardan WhatsApp'a Girmek
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Bilgisayardan WhatsApp’a Girmek
  • Telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabınız olması gereklidir.
  • Telefon ve bilgisayarınızda güçlü ve sabit bir internet bağlantınız olmalıdır.
  • WhatsApp’ı kullanmak için web tarayıcısı olarak Chrome, Firefox, Opera veya Safari’nin en son sürümünü kullanmanız gerekmektedir.
  • WhatsApp’ı masaüstünde çalıştırmak için önce telefonunuz ve bilgisayarınızı eşleştirmeniz gerekmektedir:

WhatsApp Web’i Çalıştıran Cihazlar Neler

Web WhatsApp çalışabilmesi için whatsappı destekleyen bir tarayıcı kullanıyor olmanız. Yani Safari, Firefox, Opera gibi tarayıcı kullananların bu hizmetten yararlanabiliyor. Onun dışında iOS cihaz kullanıcıları da bu hizmetten yararlanamıyorlar. Bunun sebebi, Apple’ın getirmiş olduğu platform kısıtlamaları. Yani iPhone kullanıyorsanız, şimdilik bilgisayarınızda WhatsApp kullanamayacaksınız.

kaynaklar:

https://web.whatsapp.com/

https://shiftdelete.net/whatsapp-web-nasil-kullanilir-57767

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu