Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Yazılım

Wordpress İle Ücretsiz Blog Site Kurulumu

Wordpress İle Ücretsiz Blog Site Kurulumu

Eğer siz de bir blog siteye sahip olmak istiyorsanız ve bu konuda çok fazla yazılım bilginiz yok ise Wordpress yazılımı ile site kurulumu yapabilirsiniz. Wordpress ‘de ilk aşamada zorlansanız da sonraki aşamalarda öğrenerek sitenizi daha iyi yerlere getirebilirsiniz. Ücretsiz Tema ve Ücretsiz Eklentiler de kullanarak sadece Hosting ve Domain ücreti ödeyerek başlayabilirsiniz.

Öncelikle kendinize güzel bir Domain seçip satın alın. Sonrasında ise sitenizi ilk başta yeterli olacak bir hosting alabilirsiniz. İlk aşamada Hosting kapasitesinin çok yüksek olmasına gerek yok. Zaten ziyaretçi daha fazla gelmeye başladığında ihtiyaç duyacak ve daha üst seviye bir Hosting satın alacaksınız.

Wordpress Nasıl Kurulur?

Wordpress kurulumunu eğer Hosting Cpanel ise otomatik kurulum yapabilirsiniz. Panelinize giriş yapın ve en alta Scripts bölümü bulunuyor. Oradan Wordpress seçerek kurulum kısmına yönlenebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Şimdi Kur butonuna tıklayınız.

Şimdi Kur butonuna tıkladığınızda aşağıdaki ekran gelecektir. Bu kısımda sahip olduğunuz domaini seçin ve alt kısımlarda doldurmanız gereken yerleri Blog sitenize göre doldurun, database bilgilerinizi girin, istediğiniz bir temayı seçin ve sol üstten Yükle butonuna tıklayıp yüklemeyi başlatın.

Yükleme işlemi bittikten sonra siteadresiniz/wp-admin adresine girip, kullanıcı adı ve şifrenizi girin ve Wordpress Yönetim Paneli ‘ne erişim sağlayın.

Wordpress Manuel Kurulum

Peki manuel olarak Wordpress Nasıl Kurulur? Eğer kendiniz kurulum yapacaksanız, Wordpress kurulumu için aşağıdaki link üzerinden son version dosyalarını indirebilirsiniz.

https://tr.wordpress.org/download/

Wordpress kurulum dosyalarını indirdikten sonra sıra bu dosyaları upload etme işlemine geliyor. İndirdiğiniz Wordpress Kurulum Dosyaları .zip olarak gelmektedir.

Zip dosyasını FTP den Hostinge upload edin. Upload işlemi bittikten sonra Cpanel Dosya Yöneticisi kısmına giderek upload ettiğiniz dosyayı bulup sağ tıklayarak Extract edin.

Sonraki işlem olarak veritabanı ve bu veritabanına kullanıcı oluşturup bağlayın.

Bu işlemleri de yaptıktan sonra siteadresiniz/wp-admin/setup-config.php adresine giderek Wordpress sitenizin ayarlarını yapın. Bu kısımda sizden aşağıdaki bilgiler istenecektir.

  • Veritabanı Adı – Daha önce oluşturduğunuz veritabanı adı.
  • Veritabanı Kullanıcı Adı – Daha önce oluşturduğunuz veritabanı kullanıcı adı.
  • Veritabanı Parolası – Daha önce oluşturduğunuz veritabanına verdiğiniz şifre.
  • Veritabanı Sunucusu – Localhost
  • Tablo Ön Eki – Bu kısmı güvenliğiniz için değiştirmeniz tavsiye edilir.

Bahsedilen bilgileri doğru girdiyseniz Gönder butonuna bastığınızda Kurulum Yap sayfası gelecektir ve kuruluma bu butona basarak devam ediniz.

Sonraki adımda Site Başlığı, Admin paneline giriş için kullanabileceğiniz kullanıcı adı-şifre ve E-mail adresiniz istenecektir.

Arama motorlarının bu siteyi indekslemelerine engel olmaya çalış tikini seçili bırakmayın. Aksi taktirde sitenizi hazır duruma getirdiğinizde Google, Yandex gibi arama motorları indexlemeyecektir.

Gerekli işlemleri bitirdikten sonra karşınıza Wordpress Admin Paneli gelecektir. Artık tema seçip, eklentilerinizi yükleyip, içerik girmeye başlayabilirsiniz.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu