Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dekorasyon

Yeni Evliler İçin Ev Dekorasyonu

Yeni Evliler İçin Ev Dekorasyonu, Evinizdeki eşyaları yerleştirken mutlaka evinizin havasini da değişecektir. yazımızda yeni evlenecek mutlu çiftler için  ev dekorasyon fikirlerimizi sizinle birlikte paylaşarak alacaginiz yep yeni eşyaları doğru ve yerinde tercihler için önerileri sizler ile paylaşacağız.

Öncelikle dikkat; en baştan bir ev dekore etmek baştan düzenlemek, mevcut bir dekorasyonu değiştirmekten çok daha kolay olacaktır. İşte ip uçları:

a)Neyi sevip sevmediğinizi biliyor olmalısınız.

Evinizin tümüne hakim olacak tasarım tarzını seçmek için tercihlerinize dikkat edin. Dekorasyonda belirli bir derinliği olan mobilya ve aksesuarları tercih ederek, vintage tarzı ya da klasikle moderni doğru karıştırarak eklektik bir tarz da yaratabilirsiniz. Seçim siz ve eşinizin ortak beğenilerinize göre yeniden şekillenerek evinize muhteşem bir hava katacaktır.

b) Sınırınızı bütçenizi belirlemelisiniz.

Evinizde olmasını istediğiniz  tüm ürünlerin bir listesini yaparak işe başlamalısınız. Sandalyeden masaya yataktan kanepeye tüm ürünlerin listesini çıkardıktan sonra işiniz daha kolay olacaktır. Günümüzde artık her bütçeye uygun istediğiniz tarzda ürüne ulaşmak mümkün. O nedenle daha çok ürün görmek için daha çok gezin, araştırın.

c-Nasıl bir evde yaşıyacağınıza karar verin.

 Eğer bir eviniz varsa avantajlı başlıyorsunuz. Hem dekorasyon sırasında çekinmeden evi istediğiniz gibi kullanabilir, hemde değişim gerekmeyecek ve eve uygun mobilya perde ve halılar tercih edebilirsiniz. Eğer evi kiraladıysanız bir metre ile eve gidip ölçün. küçük planlar belirleyin.Tercih edeceğiniz kanepe, masa, sehpanın boyutlarının nasıl olması gerektiğini öğrenin. Evdeki kapılar ve koridorların ölçüsü bile mobilyaların geçebilmesi bakımından dikkat edilmesi gereken konulardır.Gerektiğinde yeni taşınacağınız evde büyük bir salonun tüm perde ihtiyacını karşılamış, küçük bir oda perdesi alarak sorununuzu çözmüş olursunuz.

 d) Renk Tercihi.

 Renk seçiminde beğenileriniz kadar, mekanın yapısal özellikleride önem vermelisiniz. Dar, karanlık evlerde açık renkleri daha geniş göstermesi için kullanabilirken, geniş ya da bol ışık alan evlerde canlı tonlarıda kullanabilirsiniz. Yine isteğe bağlı olarak bol ışık alan bir evde açık renkler tercih edebilir ve güneşin enerjisini uzun süre içeride yararlanabilirsiniz. Doğal ahşap ve taşlarla harika uyum gösteren kırmızı renk ile duvarlarınıza renklilik getirebilir, ağırlıklı olarak kullanacak kadar enerjiniz yoksa kiriş ve kolonların fazla ölçülü görünmesini önlemek için canlandırıcı ton olarak tercih edebilirsiniz.

Yatak odasında rahatlık ve sükunetin sürekli olması gerektiğinden sert kontrastların, ağır renklerin yerine yumuşak renkleri kullanın. İklimi de göz önünde bulundurmalısınız. Kuzeye bakan odalarda, sıcak renkler tercih edilmeli, güney odalarında ise mavi grubu gibi serinletici renklere yer verilmelidir.Sakin bir yatak odası için pastele yakın tonlar kullanmaya dikkat edin.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu