Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sosyal Medya

LinkedIn ipuçları: Bu 10 hatadan uzak durun!

LinkedIn profilinizde güvenilirliğinize zarar veren ve sizinle bağlantı kurmak için uzmanlığınıza ihtiyaç duyan insanlar için linkedin profillerinde sıkça yapılan yapılan 10 hatayı listeleyeceğim. Linkedin ipuçları ile profiliniz daha görünür olacak.

Kötü Başlık

LinkedIn başlığınız (adınızın hemen altında) profilinizin ve kişisel markanızın önemli bir parçasıdır. Mevcut iş unvanınızı LinkedIn başlığınız olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Sizi daha güçlü markalayan bir LinkedIn başlığı seçebilirsiniz.

Kötü fotoğraf

Özensiz bir LinkedIn profil fotoğrafı hemen sayfanıza gelen ziyaretçileri kapatır. Facebook’a koyduğunuz profil fotograflarını burada kullanmamaya özen gösterin. Peki ne yapacağız? diğer linkedin profillerini inceleyin. Onların kullandığı profil fotografların sadeliğine ve kurumsallığına bakın. Sizin selfie çekimleriniz biraz abes kalıyor değilm mi? :)

Özet yok

LinkedIn profilinizin üstündeki Özet kısmını dükkan tabelası olarak düşünün. Bu alanı boş bırakarak tabelanızı boşa harcamayın!

Hikayenizi anlatmak için Özetinizi kullanın:

Örneğin hasan’ın profil özetine bakalım ne yazmış.

Growth hacker, marketer, eğitmen, G4A Studio’da KOBİ, internet, eticaret girişimlerinin büyümesine yardımcı oluyoruz

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital pazarlama ile ilgili bir derginiz olsaydı bu LinkedIn kullanıcısıyla röportaj yapmak istemez miydiniz? 

Tavsiye alın

LinkedIn önerileri profilinizi süsleyen bir araçtır.

LinkedIn önerileri almak için tanıdığınız kişilere önerilerde bulunmaya başlayın. İyi bir LinkedIn önerisi nasıl olmalı ? (“Buğra harika bir iş arkadaşıdır.” Değil). İşte bir örnek:

Hamza ile yetita.com projesinde çalıştım, burada web site özellikleri müşteri istekleri nedeniyle çok değişti.  Hamza ve ben üç aylık çalışmayı üç haftaya sıkıştırdık ve web sitesini zamanında teslim ettik. Şimdi Yetita bilinen ve şık bir türkçe dizin kaynağı.  Hamza ile tekrar çalışmak istiyoruz.

Yeteneksiz kalmayın

Bildiklerinizi LinkedIn profilinize eklemekten çekinmeyin.

Becerilerinizi listelerken havasız, geleneksel yada sıkıcı şeylerle doldurmayın

Kendinizi nasıl markalaştıracağınıza karar verirsiniz ve Becerileriniz markanızın önemli bir özelliğidir. Profilinize gelen ziyaretçilerin iyi olduğunuzu bilmelerini istediğiniz şeyleri paylaşın.

Kapak resmi yok

Kapak resmi, profilinizi ziyaret edenler için iyi bir intiba bırakabilir. Fakat profesyonel olmayan kapak resmi kullanması genelde bir hatadır.

URL kullanın

Varsayılan olarak, LinkedIn sizin için otomatik olarak bir URL oluşturur. Bu URL, adınızı, noktanızı, soyadınızı karıştırıp ortaya karışık bir url verir.

Bu rasgele URL’yi kullanmak yerine kullanıcı adınızı diğer sosyal ağlardaki gibi almaya çalışın.

Aşağıdaki örnek olması gereken bir linkedin kullanıcı adıdır.

https://www.linkedin.com/in/bugrayazar/

Meşgul olmayın

Mesajlara, bağlantı isteklerine ve LinkedIn ağınızdaki diğer bağlantı türlerine yanıt vermemek veya çok uzun sürmek belki iyi bir fırsatını kaçırmanıza sebep olabilir. Mesajlara saatler sonra dönen birisinin şansı epey azalır.

Paylaşım yapın

Hayatınız ve kariyerinizle ilgili çok fazla ilgi çeken ve devam eden aktif bir insansınız. Onlara o şeylerden de bahsedin! LinkedIn’deki paylaşımlarınız ne okuduğunuzu, ne takip ettiğinizi ve nelere önem verdiğinizi söylüyor.

Daha az hata yapın

Evet herkes sosyla medyada hata yapar, fakat bazı hatalar potansiyel iş fırsatlarına mal olabilir ve dahada kötüsü güvenilirliğinize zarar verebilir.

LinkedIn profesyonel bir ağdır. Burada yapılan küçük hatalar Facebook ya da Twitter kadar tolere edilmeyebilir.

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu