Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sosyal Medya

Yeni Başlayanlar için Pinterest Rehberi

Pinterest, insanları bir araya getirme, fikir ve ilgi alanlarını paylaşma,yeni arkadaşlar edinme,insanlarla özel mesajlaşma ile etkileşim içinde olmak gibi bir çok işleve sahip Facebook, Twitter gibi popüler sosyal ağlardan bir tanesidir.

Pinterest’i web tabanlı bir pinboard veya bülten panosu gibi çevrimiçi bulduğunuz şeyleri toplamak için bir çeşit dijital pano olarak düşünebiliriz.

Pinterest nedir?

Kullanıcılar genellikle web üzerinde bulduğu resimleri (veya Pinterest’in kendisinde) farklı panolara (resim koleksiyonlarını sınıflandırmak için kullanılır) sabitler veya kaydeder. Pinterest’te kaydedilen görüntülerin çoğu tıklanabilir ve bulundukları orijinal web sayfasına yeni bir sekmede açılır.

Örneğin, Pinterest gezginler için çok popüler bir araçtır. İnsanlar seyahat edilen yerlerle ilgili resimlerine göz atabilir, iyi görünen ve üzerine tıkladıklarında doğrudan seyahat edilen,gezilen bir yere yönlendirilebilecek bir resme tıklayabilirler. Ayrıca daha sonra erişebilmeleri için kendi seyahat veya galeri tahtalarına da kaydedebilirler.

Pinterest’i keşfetmeye başlamak için hazırsanız, aşağıdaki linki tıklayarak, Ücretsiz bir Pinterest Hesabına sahip olabilrsiniz.

Pinterest.com

Pinterest tamamiyle fiyatsızdır, ancak diğer sosyal ağlarda olduğu gibi, kullanmaya başlamak için bir hesaba ihtiyacınız vardır.

Bir e-posta ve şifre ile Pinterest.com‘da fiyatsız bir hesap oluşturabilir veya mevcut Facebook veya Google hesabınızdan bir tane oluşturmayı seçebilirsiniz.

İsiminin, yaşınız, cinsiyetiniz, diliniz ve ülkeniz gibi birkaç detayı doldurmanız istenecek. En az beş kategoriyi seçmeniz için size direktif vermeniz gerekir. Böylelikle, Pinterest, alaka alanlarınıza göre kişiselleştirilmiş iğneler göstermeye başlayabilir. 

Pinterest nasıl kullanılır?

Pinterest Profil Görünümü
Pinterest Profil Görünümü

 Pinterest işlevselliği istikametinden, diğer sosyal ağlardan biraz değişik ve daimi değişim ve gelişim içerisinde yenileniyor.

Pinterest terimlerini öğrenelim

Pinler

Pinler, Pinterest tecrübesinin merkezi bir parçasıdır ve kullanıcıların yeni muhtevası nasıl keşfettikleridir.

Pinler, Pinterest’teki insanların web’de buldukları ve kaydettikleri fikirlerdir. Her bir Pin, kaydedildiği internet sitesine geri döner. Pin’i tıklarsanız, nasıl yapılacağını veya nereden alınacağını öğrenebilirsiniz.

Sevdiğiniz Pinleri keşfettikçe, panolarınıza kaydetmek için kırmızı Kaydet düğmesine tıklayın. Beğendiğiniz şeyleri pinleyin!

Pinterest Anasayfası – Dashboard

Panolar

Tek tek oluşturduğumuz pinleri içine yerleştirdiğimiz dosyalara pano denir. Bu panolar , mevzularına gore pinlerini sıralamaya ve düzenlemelerine izin verir. Pinterest kullanıcıları, Pinterest etkisinde bırakan unsurları tarafınca oluşturulan tek bir kartı takip edebilir yada pinler profilini takip edebilirler.

Profil

Kaydettiğiniz tüm Pinleri, oluşturduğunuz panoları ve denediğiniz Pinleri, profilinizi ve profilinizi içeren kimlerin takip ettiğinizle beraber takip edeceğiniz kişileri bulabilir. Profilinizi hepimiz görebilir, ancak gizli panolarınız gizli kalacaktır.

Pinterest işletme hesabı

Kişisel pinterest hesabınızı işletme hesabına çevirerek işletmenizi daha geniş çevrelere tanıtabilirsiniz ayrıca bir web siteniz var ise pinterest web sitenizi doğrulayarak takipçi ve müşterilerinize daha çok güven verebilirsiniz.

Pinterest İşletme Hesabı Profili

Kısaca Pinterest, görselliği ön plana çıkaran öteki toplumsal paylaşım ağlarından farklı bir işlevselliğe sahip olan ve önemli olan kaliteli ve etkili pinler oluşturup panolara aktarıp öteki pin sahipleriyle etkileşimde bulunarak pinterest hesabını büyütebilme ve etkili olabilme yöntemidir.

Pinterest’te İlk On Kategori

1. Ev (17.2%)
2. Sanat ve zanaat (12.4%)
3. Stil / Moda (11.7%)
4. Yiyecek(10.5%)
5. İlham / Eğitim (9.0%)
6. Tatil (3.9%)
7. Mizah 2.1%)
8. Ürünler (2.1%)
9. Gezi (1.9%)
10. Çocuk (1.8%)

Pinterest’te En Popüler Pano İsimleri

1. Evim için (3.15%)
2. Tarzım (1.97%)
3. Sevdiğim Ürünler (1.86%)
4. Okunması Gereken Kitaplar (1.68%)
5. Yiyecek (1.23%)
6. Sevdiğim mekanlar (1.00%)
7. Tarifler (0.75%)
8. El Sanatları Fikirleri (0.74%)
9. Noel (0.72%)
10. Zanaat (0.65%)

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu